Kurz čínské kaligrafie pro začátečníky

Kurzy, vzdělání, konference

Seminář Čínské kaligrafie pro začátečníky pod vedením samostatného výtvarníka a umělce čínské kaligrafie, Omara Kanawatiho.

Čínská štětcová kaligrafie je uměním, které se spájí s životním poznáním a řadí se mezi čtyři základní dovednosti čínských vzdělanců– 書 Shu (kaligrafie), 畫 Hua (malování), 琴 Qin (hra na strunné nástroje) a 棋 Qi (strategické deskové hry).  Kaligrafie je přitom pokládána za nejvznešenější formu umění v čínské kultuře. Věří se, že dokáže prozradit mnohé o hodnotě lidské osobnosti.

Během semináře čínské kaligrafie pro začátečníky vás Omar Kanawati zasvětí do:

- historie kaligrafie, - technik psaní, - stavby a kompozice znaku, - sami si vyzkoušíte napsat čínské znaky, např. 5 prvků Wu Xing 五行, a další.   Domů si každý účastník odnese kaligrafický list na rýžovém papíře psaný čínskou tuší.   
Účinkují

Omar Kanawati

Výtvarník a umělec čínské kaligrafie, student Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, katedra restaurování papíru. Absolvoval studium na Čínské Akademii Umění v HangZhou pod vedením prof. Lu DaDong, Mo EnLai a WangYuGui. Má za sebou výstavy čínské kaligrafie v Berlíně (2013) a HangZhou (2014).
Termíny