Archive

Hudba, Rock & Pop
Jiholondýnská kapela Archive oznámila podrobnosti o svém novém albu ‘Restriction’ a o mamutím evropském turné ‘Restriction 2015’. Nové album následuje filmový projekt skupiny s názvem ‘Axiom’ , který vyšel letos a sklidil skvělý kritický ohlas – ‘Axiom’ byl vybrán na filmový festival Sundance v dubnu 2014 a v živém provedení zazněl na vyprodaném londýnském koncertě v Roundhouse a na jazzovém festivalu v Montreux.

Nové album ‘Restriction’ produkoval dlouholetý spolupracovník skupiny Jerome Devoise a album celosvětově vyjde 12. ledna 2015 na jejich labelu Dangervisit via [PIAS].

V rozhovoru o nové desce spoluzakladatel Archive Darius Keeler řekl “Naším cílem bylo natočit album s dvanácti jednotlivými a samostatnými skladbami, které všechny přicházejí z jednoho místa, ale jsou zároveň hudebně rozmanité a jedinečné.”
“Jedna z věcí, které na Archive miluji, je to, jak se dokážeme měnit a vyvíjet s každou novou deskou a jak bereme naše fanoušky na tuhle cestu. ‘Restriction’ je další část téhle cesty a já se už nemohu dočkat, až se o ni podělím s lidmi, kteří jsou pro nás nejdůležitější.”

První ochutnávka z alba ‘Restriction’ přichází ve formě tří singlů ‘Black And Blue’, ‘Kid Corner’ a ‘Feel It’, přičemž všechny tři vycházejí současně dnes (pondělí 20.října). Keeler o tomto počinu říká: “Chtěli jsme udělat desku, kde by byla každá skladba stejně silná. Myslím, že se nám to podařilo, a proto se nechceme soustředit na jeden jediný “singl”. Nejlepší by bylo vydat každou písničku jednotlivě a vydání tří současně umožní posluchačům udělat si o celém albu lepší představu.”
“A take to není pro Archive ůplně typické, což má určitě své kouzlo!”

Během roku 2015 vyjedou Archive na turné po Británii a Evropě s jeho první částí, která odstartuje v Amsterdamu 20.února.

Turné ‘Restriction 2015’ bude největší a nejambicióznější živou produkcí skupiny v její historii a v rámci každého koncertu budou mít návštěvníci možnost vidět film Axiom, který bude před vystoupením promítán. Darius: “Koncertní provedení je pro Archive velice důležité, snažíme se každé turné udělat jedinečné a zvláštní, myslím, že tentokrát bude laťka hodně vysoko, už se nemůžu dočkat, až fanouškům předvedeme novou show!”
Termíny