Monikino kino - koncert s promítání krátkého filmu

Hudba

MONIKINO KINO tvoří slovenská zpěvačka Monika Midriáková a hudebník Petr Marek (Midi lidi). Monika hrála na klavír a když studovala střih na pražské FAMU trávila hodně času prací na počítači. Při svém odpočinku začala experimentovat s programem na skládání hudby. A poprosila Petra, aby jí vysvětlil aspoň nějaké základy. Ze společných sezení nad počítačem začaly samovolně vznikat první skladby, které vynikají hodně osobními a niternými texty. „Já Petrovi sepíšu nějaké nápady, věty, které se mi honí hlavou a on je pak většinou nějak učeše,“ popisuje vznik skladeb Monika. 
Holky plné eko emocí, dokument v režii Moniky Mindriakové, který uvede koncert.  Tři kamarádky se snaží přijít na to, jak se připravit na konec světa, ekonomickou krizi, život v komunitě a na život jako takový. Česká republika 2012, 11MIN, Dok. Hrají: Katka Zochová, Anička Ouřadová, Monika Midriaková, Jindra Petrlík. 
Na koncertech nebude chybět ani bizarní dvoukrká kytara Petra Marka. "Je to kytara a basa v jednom a veliký trapas art rocku. Doufám, že od Led Zeppelin to už nikdo nedělá. Použil jsem ji už v klipu Midi Lidí – Rád vařim a od té doby nosím totálně anti-imidžovou nebo naopak hodně imidžovou debilní dvojkytaru, za kterou se kdekdo stydí – a já mám radost, že vypadám jako trapák," říká Petr
Rádi by byli Jan Svěrák české alternativní hudby :)

Kontakty

www.slunakov.cz

Termíny