Bubnování v Horním Maršově

Hudba

Kurz je určen pro všechny hudební nadšence – zkušenější bubeníky, stejně jako bubenické nováčky bez předchozích zkušeností, kteří zároveň mají možnost, zapůjčit si originální africké nástroje. Zaměříme se na pochopení rytmu samého, jeho vyjádření skrz hudební nástroj a pohyb. Naučíme se tradiční techniku hry na djembe a basové bubny, jeden z lidových afrických rytmů a píseň. Především jde ale o setkání podobně naladěných lidí a prožití inspirujícího a hudbou naplněného víkendu.

Místo konání: Horní Maršov čp. 89 podkroví základní školy, levý boční vchod.

Náplň kurzu obsahujecelkem 12 hodin výuky rozdělené do čtyř lekcí. Pátek  17.00-20.00 hod, sobota 10.00-13.00 hod a 16.00-19.00 hod, neděle 10.00-13.00 hod. V sobotu večer společenský večer dle vzájemné dohody (projekce videí s cest po Guinei a Mali,návštěva starého kostela, jam session, …)

Cena činí 1 150 Kč.V ceně je zahrnuto lektorné 12 hodin. Dále je možnost zapůjčení bubnů od lektora za jednorázový poplatek 150 Kč (nutno hlásit předem!)

Ubytování stojí230,- Kč za osobu a noc v prostorách ekocentra Dotek a Střediska SEVER v Horním Maršově. Děti do 10 let v doprovodu dospělé osoby 125,- Kč. Děti do 3 let bez nároku na vlastní lůžko za ubytování neplatí.

Stravování: Možnost stravování přímo v ekocentru plná penze 190,-Kč, polopenze 140,- kč, oběd 80,- kč. Masitá i vegetariánská strava.

S sebou si vezměte obuv na přezutí, jídlo a pití dle uvážení.Vlastní nástroje jsou velmi vítány.

Kam s dětmi? Akce je určena pro individuální účastníky stejně jako rodiny s dětmi, pro které je středisko dobře vybaveno.

Dotazy a přihlášky zasílejte na adresu: SEVER, Horní Maršov 87, 542 26; nebo na číslo 739 203 207, případně elektronicky na e-mail: jan.franta@ekologickavychova.cz

Účinkují

Lektor Pavel Nowak je hudebník, perkusionista se zaměřením na tradiční hudební nástroje a kulturu Afriky (Pavel absolvoval již čtyři hudební stáže v Guinei a Mali), certifikovaný muzikoterapeut, umělecký performer a hudební a volnočasový pedagog. Více info na www.soro.cz a www.camara.cz.

Termíny