Svatomartinské hody nabídnou osm dní hodování na zajímavých místech Brna

Volný čas

Brno čeká ve dnech 7. – 14. listopadu již 5. ročník Svatomartinských hodů. V rámci speciální gurmánské přehlídky se mohou milovníci dobrého jídla a vína těšit na gastronomické zážitky na náměstí Svobody, v brněnských restauracích, v Městském divadle a podzemních chodbách Labyrintu pod Zelným trhem. Každoroční oslavu mladého vína a svatomartinské husy potom zahájí 11. listopadu žehnání první lahve svatomartinského vína, tradiční průvod a Svatomartinský košt.

 

K hlavním novinkám letošního pátého ročníku patří prodloužení gurmánského festivalu na osm dní, během kterých budou mít návštěvníci akce příležitost ochutnat na náměstí Svobody regionální speciality a moravské víno. „Posunutím termínu akce již od7. listopadu chceme dát dostatek prostoru všem hostům užít si hodovou atmosféru již od víkendu před svátkem sv. Martina,“ uvádí Eva Krhánková zástupce organizátora a dodává: “Přestože si na ochutnávku svatomartinského vína, budou muset lidé počkat až do 11.11., tuzemští producenti pro návštěvníky chystají i na tyto dny řadu gastronomických překvapení a bohatý kulturní program.“

 

V úterý 11. listopadu potom proběhne slavnostní žehnání svatomartinskému vínu v Katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově, odkud se i letos vydá průvod v čele se sv. Martinem přes město na náměstí Svobody. Úderem  11. hodiny zde otevřením první lahve mladého svatomartinského vína a přípitkem odstartuje i tradiční košt svatomartinského vína pořádaný Vinařským fondem ČR.

 

Svatomartinskými hody potom kromě Náměstí Svobody ožijí i další místa v Brně. Speciální degustace vína proběhnou podobně jako loni například v unikátních prostorách brněnského podzemí. V Labyrintu pod Zelným trhem se bude hodovat ve čtvrtek 13. listopadu.

 

Již tradičně mohou hosté zažít od 11. do 14. listopadu pravou hodovou atmosféru také v Městském divadle Brno, v partnerských restauracích, ve kterých budou podávána speciální svatomartinská menu. Místa v restauracích i jednotlivá menu bude možné si zamluvit od začátku listopadu prostřednictvím rezervačního systému na www.svatomartinskehody.cz. A kdo by je rád získal zdarma, může sledovat FB profil Svatomartinské hody, kde kromě podrobných informací najde i řadu soutěží o menu, vína a nebo vstupenky na degustace.

 

Termíny