FESTIVAL NAPŘÍČ

Hudba

Hlavní myšlenkou festivalu Napříč je spojit neokoukané muzikanty a přiblížit divákům trochu jiné hudební žánry a originální interprety.

Večer zahájí poetická kapela Listolet mísící prvky folku, alternativního rocku a elektroniky. Inspiraci čerpá ze svých kořenů v kopcích na východ od řeky Moravy a znalci ji charakterizují jako „velké hudební pohlazení místy proti srsti“.

Druhým hostem bude česká zpěvačka, houslistka, violistka a obecně vzato hudebnice Gabriela Vermehlo, která dostala mimo jiné cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku.

Následovat bude vystoupení brněnského kvarteta Nevermore&Kosmonaut v čele s písničkářem Michalem Šimíčkem. Jeho texty mají často surrealistické kontury a ve výsledku se nevšedně pojí s průzračně akustickou hudbou.

Předposlední vystoupení bude patřit regionální formaci The Boband, kterou není potřeba dlouze představovat. Akustická kytara, foukací harmonika a písně Boba Dylana ze šedesátých let v původních verzích: takto si lze koncert snadno představit.

Vrcholem večera pak bude americký rockový a jazzový baskytarista Fernando Saunders, který patří k elitním světovým bezpražcovým basistům. V Turnově se v rámci svého evropského turné Saunders představí se svou kapelou plnou skvělých muzikantů.

„Letos jsme akci pojali skutečně jako festival pod střechou KC Střelnice, sál bude upraven do podoby improvizované hudební scény a diváci se budou moci nenuceně pohybovat mezi hledištěm a barem v příjemně uvolněné atmosféře,“ říká dramaturg Karel Šírek.  

Termíny