5x5 | Koncert písničkářů

Hudba

5x5 | Koncert písničkářů je řetěz koncertů zaměřených na autorskou tvorbu písničkářů, nezávisle na hranicích žánrů. Přináší kouzlo, šťávu a charisma neformálních večerů OPEN-MIC.cz do koncertního prostoru, poskytuje interpretům větší prostor a publiku zlaté jablíčko na stříbrném talířku.

  

Zdejší specialitou je vystoupení interpretů unplugged [slovy bez aparatury]. Akustický prostor tomu přeje a tím umožňuje odstranit i tu poslední bariéru mezi písničkou a posluchačem: mikrofon.

 

Hraní bez aparatury je záměr. Smyslem je podtrhnout sílu autentického umění písničkářů a nalézat pro tento druh umění nové formy a prostředí intimity. Kvalita není v elektronice nebo v médiích. Jedinečnost je založena na bezprostředním a bezbariérovém hudebním & lidském setkání. Akustická forma je zároveň silnou výzvou pro kvalitu posluchače.

Vychutnejte si zkušenost poctivého akustického koncertu.

  

 MÍSTO KONÁNÍ:

Kavárna a čajovna U BOŽÍHO MLÝNA

Salmovská 15, Praha 2
Nejblíže od metra Karlovo náměstí, viz MAPKA

 

Čtvrtek 30. října 2014 | Start: 19:30

 

  • Stáhněte si plakát (PDF) 

 

    • Několik koncertů v jeden večer!
    • Zážitek, který Vás nabije!
    • Pozvěte své známé a sami neváhejte! Počet míst je omezen.
    • Během večera je prostor nekuřácký.

 

  • Přečtěte si více o koncertech 5x5

  

Účinkují

Vystoupí

 

Marek Vojtěch 
inteligentní šanson, šlapající šraml, kuplety a všelijaký vyrvál s harmonikou
Pražský komediant, muzikant, výtvarník a hříčkař. Jeho hlavní profesí je dětské autorské Divadlo Harmonika. Kromě dalších aktivit vystupuje v posledních letech i s vlastními energickými písničkami. 

Adam Pavlíček 
brilantní folk-jazzová hra českých textů a excelentní kytarové virtuozity
Kytarista s hudebním vzděláním a s hudbou v krvi. S lehkostí prochází napříč žánry od vrcholů klasiky a akademické preciznosti, přes jazzové standardy či improvizace, až k poctivému písničkaření, ve kterém hraje prim tvůrčí náboj a lidský kontakt. Inspirace proudí dovnitř i ven. 

Nikol Fischerová 
básnířka s kytarou 
Dravé ryby
bez pochyby
k svému cíli doplavou.
Něžné rybky
žerou zbytky
a padnou ke dnu únavou. 


Martin Rous 
pražský folkový a rockový písničkář
Zakladatel legendární kapely Sluníčko, ve které začínala Lenka Dusilová, Panchův textař, kapelník skupiny Šántí. Po čtvrt století na rockové scéně sklízí uznání jako folkový písničkář. 


Pavel Obermajer 
pořádný krajíc namazaný výběrovým jazz & blues 
Bluesový a jazzový kytarista, který prošel řadou hudebních projektů mimo jiné i jako producent a zpěvák. Vystupoval se známými českými i zahraničními muzikanty. Vedle vlastních skladeb se pouští do bravůrních interpretací světových standardů. 

Termíny