FLORBALOVÁ EXTRALIGA: FBŠ BOHEMIANS VS. AC SPARTA PRAHA

Sport

Fanoušci kvalitního florbalu se mají opět na co těšit. V neděli večer vyzvou extraligoví florbalisté FbŠ Bohemians tým pražské Sparty, který v letošním ročníku doposud neztratil jediný bod. Klokani se podruhé v letošním roce představí doma na Děkance a podle všeho se oba týmy mohou těšit na velkou podporu z řad obou táborů svých fanoušků.

V minulém kole muži Bohemians prohráli v Pardubicích na nájezdy, což je rozhodně zklamáním, jelikož svěřenci trenéra Michala Jedličky pomýšleli na zisk 3 bodů. Situace před derby tak nabírá na obrátkách. Klokani potřebují bodovat a proti nim stojí tým Sparty, který letos ještě neprohrál.

Začátek soutěže je za námi a z odehraných utkání už pomalu začíná krystalizovat 8 týmů, které si zahrají play-off. Klokani se sice drží v osmičce, ale určitě pomýšlejí výš. To florbalisté pražské Sparty odstartovali báječně a zvítězili ve všech třech úvodních utkáních. V derby se však mažou papírové předpoklady, a tak není divu, že si klokani na Spartu věří.

V zelenobílém dresu se pomalu začínají probouzet střelci z minulé sezóny a bude jistě zajímavé sledovat, zda například Martin Šimek naváže na svůj hattrick z minulého utkání proti Pardubicím. Překvapením jsou i výkony Martina Kisugiteho, který je sice obránce, ale současně vévodí individuálním statistikám svého týmu. Ve čtyřech utkáních dokázal vstřelit 5 branek a na 4 přihrát, což je na obránce obdivuhodná bilance.

Sparta Praha zatím předvádí velmi sebevědomý a bojovný florbal. Doma porazila Ostravu i Pardubice. Venku pak zvítězila na hřišti houževnatých Bulldogs Brno. Tým sice není plný florbalových hvězd, ale to sparťanům nevadí. Týmovým herním projevem zatím dokážou směle konkurovat extraligové špičce a klokani se budou muset hodně vytáhnout, aby Spartu doma porazili.

Jedno je však jisté, oba týmy se mohou opřít o své fanoušky. O pořádnou atmosféru, která je pro derby základem jistě nebude nouze.

Zápasy v AutoCont extralize proběhne 19. 10. 2014 ve sportovní hale Děkanka.

Nedělní program – 19.10.2014:

Od 18:00 – FbŠ Bohemians vs. AC Sparta Praha – AutoCont extraliga

Termíny