Václavské náměstí a historická budova Forum se proměňují v divadelní scény

Divadlo

Václavské náměstí zažívá kulturní adrenalin. Představení Druhé město Vás zavede na hranici skutečnosti a fikce.  

 

13. října 2014, PRAHA

V Praze tento týden pokračuje unikátní série divadelního představení Druhé město, v němž hlavním podiem je Václavské náměstí a jednou z hlavních scén balkon neobarokní budovy Forum, která patří do portfolia společnosti Flow East. Projekt je realizován v rámci mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Představení Druhé město, v jehož hlavních rolích jsou náměstí, procházející lidé, letící ptáci a několik inscenovaných postav prožívající své příběhy právě dnes, tady a teď, je k vidění v měsíci říjnu celkem čtyřikrát. Poslední dvě představení tento týden probíhají 13. a 14. 10., vždy od 19h do 20h.

 

„Jsme velmi rádi, že můžeme podpořit tuto jedinečnou kulturní akci a umožnit Divadlu Vosto5, aby odehráli část svého představení právě z balkonu naší historické budovy. Věříme, že se rezidenti a návštěvníci Prahy budou výborně bavit,“ uvedl James Woolf, zakladatel a předseda představenstva, Flow East.

 

Představení Druhé město navazuje na linii inscenací Divadla Vosto5, které přetékají do venkovních prostor, atakují realitu na nečekaných místech, manipulují skutečnost v nečekaných souvislostech, propojují improvizaci s fixními sekvencemi. Diváci slyší zblízka, ale sledují zápletku zdálky. Jak je to možné? Přijďte se přesvědčit.  

 

Záměrem představení je také upozornit na nevyužitý prostor Paláce U Stýblů, který bude sloužit jako divadelní hlediště, a z jehož oken budou diváci sledovat dění na Václavském náměstí. Festival tak navazuje na dlouhodobý koncept oživování prázdných nebo opuštěných pražských budov.

 

„Druhé město odhaluje skrytou tvář noční Prahy. Na hraně fikčního a skutečného světa se bude bojovat o nadvládu nad Václavským náměstím. Pasáž U Stýblů se stane časoprostorovým tunelem z historie do budoucnosti a zpět,“ prozradil část zápletky Jiří Havelka, režisér, Divadla Vosto5.

 

###

 

Pro bližší informace, kontaktujte prosím:

Tereza Procházková: tereza.prochazkova@bestcg.com, 602 250 487

Martin Šubrt: martin.subrt@bestcg.com, 724 526 770

Termíny