Take 6

Hudba, Jazz & Blues
V Lucerna Music Baru proběhne koncert 10 násobných držitelů prestižní ceny Grammy, amerického vokálního seskupení Take 6.

Nezaměnitelní a nezkrotní desetinásobní vítězové Grammy a Dove Award jsou perfektní reprezentací toho, co Duke Ellington nazvýval “Beyond Category”. Take 6 získali zvláštní ocenění jako “nejčastěji nominovaná vokální skupina v historii Grammy” a jejich zvuk je skutečně unikátní: šest andělských a vybroušených hlasů ucelených v křišťálově čisté harmonii a synkopických rytmech, zdobených aranžích v kombinaci s funky a groove, které bublají až do opojného varu gospelu, jazzu, R&B a příchutě popu. Příběh Take 6 začal už v roce 1980 na Oakwood College v Huntsville v Alabamě. V roce 1987 skupina podepsala kontrakt s Warner Brothers a změnili název na Take 6.

Stejnojmenné debutové album vydané v následujícím roce získalo 2 ocenění Grammy a usadilo se v Top 10 Billboard’s Contemporary Jazz and Contemporary Christian charts. Take 6 nasbírali celkem 10 cen Grammy, 10 Dove Awards a Soul Train Award a 2 nominace na NAACP Image Award. Nahrávali nebo vystupovali s tak významnými osobnostmi jako Quincy Jones, Stevie Wonder, Ray Charles, Ella Fitzgerald a Whitney Houston. Multiplatinový sextet se vrátil ke svým kořenům se svým očekávaným albem ONE v březnu 2012.
Termíny