Výstava Tři bratři

Výstava, Pro děti

Hudební pohádka Tři bratři Jana a Zdeňka Svěrákových (v kinech od 14. srpna 2014) propojuje poutavým způsobem známé příběhy Červená KarkulkaŠípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Na její realizaci se podílelo i Barrandov Studio, ateliéry, kde má filmová pohádka svou tradici. Právě zde se natáčely klasické české pohádky jako například Tři oříšky pro Popelku nebo Pan Tau. 

Co na výstavě uvidíte 
Už během natáčení se Barrandov Studio společně s režisérem Janem Svěrákem dohodli vytvořit ke snímku výstavu a poodhalit divákům zákulisí jeho vzniku. Originální kostýmy, jejichž autorkou je Simona Rybáková, a dochované části dekorací poskytují skvělý výstavní materiál. Návštěvníci mohou vidět to, co by za normálních okolností zůstalo ležet ve skladech nebo se rozpůjčovalo na další projekty. Jen na kostýmech strávili barrandovští krejčí 900 hodin práce. 

Základní koncept 
Při koncipování expozice byl cíl kladen na to, aby návštěvník, který se ocitne uprostřed filmových dekorací, mohl filmové výtvarnictví poznat "zevnitř". Snahou realizátorů bylo zprostředkovat návštěvníkům co nejautentičtější zážitek. A tak architekt Jindřich Kočí s využitím původních filmových návrhů Jana Vlasáka vytvořil v prostorách Barrandov Studia prostředí filmové pohádky. Expozice je umístěna v novém výstavním prostoru Barrandov Studia (Kříženeckého náměstí 322/5, Praha 5). 

Mediálními partnery expozice jsou Nova, Mateřídouška a Mladá Fronta a.s., partnery jsou Bioscop a Samsung. Výstavu mediálně podporují Adjust Art Pro, FANonline a Go out.cz.

Otevírací doba (pro veřejnost i skupiny otevřeno od 11. září 2014)

PRO VEŘEJNOST - jednotlivce i skupiny (bez podmínky předběžné rezervace) 
Čtvrtek 10 - 18h 
Víkendy 10 - 16h

PRO OBJEDNANÉ SKUPINY 
Pondělí - pátek 10 - 16h 
 

Vstupné

Dospělí – 120 Kč 
Děti (6–15 let), senioři, studenti SŠ a VŠ, ZTP (+ asistent zdarma) – 100 Kč 
Děti do 5 let – zdarma 
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let) – 300 Kč 
Skupina min. 15 osob – 90 Kč/os. 
Školky, školy (včetně SŠ) – 70 Kč/os. (pedagogický doprovod v počtu max. dvou osob zdarma) 

Každý návštěvník, který se prokáže platnou vstupenkou z kina, z filmu "Tři bratři", dostane na pokladně 15% slevu na jednu vstupenku do expozice. Tato sleva je jednorázová a neplatí pro skupiny.

Skupina, která si objedná současně i prohlídku Barrandov Studia – 
dospělí 80 Kč/os., zlevněné vstupné 60 Kč/os. k ceně prohlídky Barrandov Studia.

Prosíme návštěvníky, aby si připravili hotovost. Platební karty zatím nepřijímáme.

PRO NOVINÁŘE 
Vstup zdarma pro novináře je možný pouze po předchozí domluvě. 
Kontakt pro média: marketing@barrandov.cz 

Jak se k nám dostanete

Do Barrandov Studia dojedete autobusem č. 105 ze stanice Smíchovské nádraží do zastávky Filmové ateliéry, která je přímo proti hlavní budově studia na Kříženeckého náměstí. Jízdní řád linky č. 105 najdete na www.dpp.cz.  

Dojet k nám můžete také autem. 
GPS: 50° 1‘50.568“ N, 14° 23‘28.997“ E 
 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Objednávky a další informace na 3bratri@barrandov.cz.

Termíny