vadí-nevadí.cz — Jana Svobodová, Philipp Schenker & Divadlo Archa

Divadlo

Dokumentární divadlo se silným vnitřním příběhem. Dramata každodenního života ztvárněná skutečnými obyvateli malého města.

 

Projekt dokumentárního divadla vznikal ve spolupráci s obyvateli Kostelce nad Orlicí a dvojicí mladých běloruských uprchlíků, kteří žili v místním uprchlickém táboře. Na scéně Divadla Archa vystupují všichni reprezentanti zmíněných skupin ve společném příběhu. Představení zrcadlí problémy našeho světa na půdorysu malého města na východě Čech. Vadí–nevadí je nevinná dětská hra, kterou jsme snad všichni někdy hráli. Každý jsme někdy byli srabem a jindy hrdinou.

 

Z tisku:
Na scéně Archy se totiž každý, i ten nejobyčejnější z příběhů kosteleckých obyvatel, mění v jedinečnou část lidského osudu. Cesta autobusem do školy i emigrace do neznámé země. A někdy to pěkně bere za srdce.
Marie Reslová, divadelní publicistka
 

Koncept, scéna: Jana Svobodová, Philipp Schenker
Režie: Jana Svobodová
Hudba: Michael Romanyshyn, Jan Burian
Video: Jaroslav Hrdlička
Světla: Pavel Kotlík
Dramaturgie: Lonneke van Heugten, Ondřej Hrab
Účinkují: Pavlína Halušková, Hana Charvátová, Richard Janša, Vojtěch Rejchrt, Bára Konířová, Tomáš Jovnáš, Maruška Halušková, Nikola Čonková, Kevin Bundal, Hanna Sharypa, Yauhen Sumouski, Philipp Schenker, Jan Burian, Jaroslav Hrdlička


Projekt vznikal ve spolupráci se základní školou Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí a za podpory města Kostelce nad Orlicí.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory programu Kultura Evropské unie.

 

velký sál — volné sezení

délka — 90 min.

Premiéra 11. a 12. února 2014

Anglické titulky na vyžádání.

 

Termíny