How Hard Can It Be? — Yaniv Cohen / 4+4 DNY V POHYBU

Divadlo

Koncepce & Choreografie — Yaniv Cohen /Norsko/

 

Vtipný, multikulturní, taneční komentář o tom, co si lidé myslí o Jeruzalému, zaznamenal Yaniv Cohen ruční videokamerou. Ve filmu se obyvatelů Jeruzaléma jednoduše ptá, proč je pro ně město důležité – a nedovedete si představit, co všechno se dozví.

velký sál — volné sezení

délka  — 70 minut

jazykově bezbariérové

Při nákupu 2 a více vstupenek na různá představení obdržíte 1 vstupenku dle vašeho výběru zdarma. (Platí pouze pro Divadlo Archa.)

 

Groteskní pojetí ve spojení s westernovou estetikou jdou u Cohena ruku v ruce se skálopevným přesvědčením, že humor může bořit zdi a odkrýt lidskou stránku traumatických událostí.
Jako Izraelec žijící v Norsku, Cohen jednak problematiku izraelsko-palestinského konfliktu důvěrně zná, ale zároveň si jako pozorovatel s nadhledem může dovolit kritiku, trochu romantismu a rozhodně i grotesku.  
Jak těžké to může být? je skeptickým vyznáním lásky městu, kde stavíme vlastní přesvědčení nad všechna ostatní. Konfrontuje jeho realitu s ostrou náboženskou kritikou a prosazuje co možná nejtolerantnější, multikulturní přístup, který by konečně přijal i „ty druhé“.

 

Yaniv Cohen je norský, tanečník, choreograf a učitel, narozený v Izraeli. Po častých hostováních ve Velké Británii stal členem prestižní islandské taneční skupiny Carte Blanche Dance se sídlem v Norsku. Své vlastní inscenace tvoří od roku 2009 (prorazil zejména jeho autorský duet I wish I was Johnny Cash z roku 2012). Yaniv, který se nedávno objevil v Labutím jezeru Norského národního baletu, je také stále známější vizuální umělec, fotograf a kameraman-samouk. Jeho fotografické práce byly vystaveny na mnoha festivalech; točí i krátké dokumenty a úspěšná promo videa pro své kolegy - patří mezi ně i izraelský zástupce letošního programu 4+4 dny v pohybu, Hillel Kogan.
www.y-to-c.com
 
 

19. mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu
10. – 18. října 2014

Palác U Stýblů, Divadlo Archa, Studio Alta, Divadlo Ponec, bývalé Ústředí lidové umělecké výroby na Národní třídě a další netradiční místa
www.ctyridny.cz

4dny

Účinkují

Koncepce & Choreografie Yaniv Cohen
Vystupují Asher Lev, Yaniv Cohen
Umělecká podpora Andrea Spreafico
Světelný design Martin Flack
Zvukový design & Mixáž Danni Tzchori
Kostýmy Line S.Maher
Film „cowboys i Jerusalem“
Režie & Střih Yaniv Cohen
Kameraman Choreograf Lena Khodoun
Film „Jerusalem“
Natáčení & Střih Yaniv Cohen
V koprodukci s BIT Teatergarasjen, Carte Blanche og Machol Shalem Israel

Termíny