Dancing Days — Stefan Dreher / 4+4 DNY V POHYBU

Divadlo

od 10:22 do 22:22

VSTUP ZDARMA

jazykově bezbariérové

Taneční maraton ve stylu 20. let. Ve 12hodinovém představení se spojuje taneční improvizace s okamžitou kompozicí a live hudebním doprovodem minimalistických elektronických loopů i akustických hudebníků.

Spojené státy americké, dvacátá léta minulého století, bohatství, elegance a šarm -  to jsou okolnosti historického vzniku prvních tanečních maratonů. Vyhrát jste mohli slávu, někdy i peníze. Německý tanečník, choreograf a pedagog Stefan Dreher se nechal touto taneční show inspirovat a realizoval výjimečný projekt – právě taneční maraton ve stylu 20. let.  


Sestavil jasně daný systém pravidel komunikace, který tanečníci během maratónu bez výjimek respektují. Ve 12hodinovém představení se spojuje taneční improvizace s okamžitou kompozicí a live hudebním doprovodem minimalistických elektronických loopů i akustických hudebníků. Každý z tančících má svého patrona, který se o svého chráněnce stará, podporuje jej a celou dobu doprovází.


Podle Stefana Drehera se taneční maraton hodně podobá maratonu běžeckému. Jde o způsob vyjádření sebe sama, schopnosti lidí snášet velkou fyzickou a psychickou zátěž, bojovat, vydržet, nevzdat se. V České republice povede svůj taneční maraton už podruhé, tentokrát s profesionálními tanečníky - studenty pražské Konzervatoře Duncan Centre, antverpské Koninklijk Conservatorium a s hudebníky z taktéž antverpské AP Hogeschool.STEFAN DREHER (1966) je německý tanečník, choreograf a pedagog žijící v Mnichově. Vystudoval essenskou Folkwang Hochschule für Musik, Theater und Tanz u Piny Bauschové. Poté prošel angažmá u Joachima Schlömera a četných belgických choreografů, filmařů a výtvarníků. V roce 2002 spoluzaložil uměleckou skupinu Loving Lucy. Ve své tvorbě spojuje tanec, pohyb, jógu a filozofii. Vedle vlastních autorských choreografií vyučuje jógu pro většinu belgických tanečních skupin (za všechny Ultima Vez), v choreografických centrech a také na taneční akademii SEAD v Salzburgu. Pravidelně působí na mezinárodních tanečních festivalech, zabývajících se vztahem mezi tancem a jógou, vede lekce improvizace a workshopy taneční techniky.

www.stefandreher.com
 

 

19. mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu
10. – 18. října 2014

Palác U Stýblů, Divadlo Archa, Studio Alta, Divadlo Ponec, bývalé Ústředí lidové umělecké výroby na Národní třídě a další netradiční místa
www.ctyridny.cz

4dny

loga

 

Termíny