The Dog Days Are Over — Jan Martens / 4+4 DNY V POHYBU

Divadlo

Autor: Jan Martens /Nizozemí/

Navléknout ponožky, obout kecky – a pěkně skákat. Bez oddechu, bez dechu. Čeká vás osm tanečníků, šestnáctero kecek a jejich hopsání, na které je vyčerpávající se byť jen dívat.

Po několika podmanivých, zneklidňujících sólech o kráse nedokonalého těla vytvořil stále slavnější vlámský choreograf Jan Martens dílo zcela odlišné. Po čtyřleté přestávce jsou „Dog Days“ první inscenací, ve které se vrací ke skupinovému tanci – a jeho matematická choreografie zde soutěží o neuskákání se k smrti.  


Řekněte někomu, ať vyskočí, a uvidíte jeho pravou tvář, řekl kdysi Philippe Halsman, legendární americký portrétní fotograf (přítel Salvatora Dalího) a specialista na skokologii. Náročná choreografie The Dog Days Are Over je  inspirovaná tímto citátem a o „pravou tvář“ se snaží v každém momentu. Přivede vás do transu. Je to únavná, fascinující podívaná, při které budete mít mnohokrát chuť zařvat: DOST!


A bude to tak správně. Nové Martensovo dílo se totiž mimo jiné snaží vyprovokovat diskusi o roli tance a umění, postihnout tenkou linku mezi uměním a zábavou. Vždyť kdo jsme my, platící diváci, kteří se na trpící tanečníky dívají stejně, jako kdysi na gladiátory, bojující v zápasech pro pobavení publika? Je současný tanec jen striptýzem pro nás bohatší?

 

velký sál — volné sezení

délka — 60 minut

jazykově bezbariérové

Při nákupu 2 a více vstupenek na různá představení obdržíte 1 vstupenku dle vašeho výběru zdarma. (Platí pouze pro Divadlo Archa.)

 

19. mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu
10. – 18. října 2014

Palác U Stýblů, Divadlo Archa, Studio Alta, Divadlo Ponec, bývalé Ústředí lidové umělecké výroby na Národní třídě a další netradiční místa
www.ctyridny.cz

4dny

Účinkují

Autor Jan Martens
Účinkují Cherish Menzo, Piet Defrancq, Julien Josse, Laura Vanborm, Naomi Gibson, Nelle Hens, Steven Michel a Kimmy Ligtvoet
Světelný design Jan Fedinger
Dramaturgie Renée Copraij
Technika Michel Spang
Produkce ICKamsterdam & JAN
Premiéra 20. března 2014, Frascati Amsterdam

 

 

Termíny