More Than Naked — Doris Uhlich / 4+4 DNY V POHYBU

Divadlo

Proč by se měl kdokoli v roce 2014 svlékat na jevišti? Co může vyjádřit nahé tělo? A co dvacet nahých těl? Dvacet lidí na jevišti je více než jen skupina, je to společnost. A tato společnost se dává do pohybu. more than naked  zkoumá pohyb, který může vzniknout pouze skrze nahé tělo, který se objevuje jenom jeho prostřednictvím. Jaká je dynamika masa, tuku, váhy, pokožky či potu?

 

Uznávaná rakouská tanečnice a choreografka Doris Uhlich už světu ukázala vlastní nahotu v předešlé autorské inscenaci More Than Enough (Víc než dost) a i teď se do tématu opřela s vášní i korpulentností sobě vlastní. Vytvořila tak humorné i sociálně-politické představení o tom, co v současném světě prožívá nahé tělo v područí svého majitele. Projekt vznikl na základě „nahého“ workshopu, na kterém si umělkyně jednotlivé tanečníky pečlivě vybrala. „V jistém smyslu obnovuje nahota na jevišti nevinnost nahého těla; nevinnost, kterou nikdy nemělo,“ napsal o představení, které už víc než rok vzbuzuje pozornost, rakouský kritik Martin Thomas Pesl.

 

velký sál — volné sezení

délka — 60 minut

Při nákupu 2 a více vstupenek na různá představení obdržíte 1 vstupenku dle vašeho výběru zdarma. (Platí pouze pro Divadlo Archa.)

jazykově bezbariérové

 

19. mezinárodní festival současného umění

4+4 dny v pohybu
10. – 18. října 2014

Palác U Stýblů, Divadlo Archa, Studio Alta, Divadlo Ponec, bývalé Ústředí lidové umělecké výroby na Národní třídě a další netradiční místa
www.ctyridny.cz

4dny

Účinkují

Choreografie Doris Uhlich
Dramaturgická spolupráce Christine Standfest
Vystupují Zinzi Buchanan, Neil Callaghan, Paige Culley, Mihaela Alexandra Dancs, Andreea Maria David, Lucia Di Pietro, Stefanie Eisl-Wechselberg, Aleksandar Georgiev, Tova Gerge, Katharina Hölzl, Ofelia Jarl Otega, Costas Kekis, Petros Konnaris, Lilach Livne, Milan Loviska, Aloun Marchal, Andrius Mulokas, Katarzyna Szugajew, Andrew Tay & Thales Weilinger
Produkce Christine Sbaschnigg & Theresa Rauter (Theaterverein) & ImPulsTanz Vienna
Za podpory WUK perfoming arts
insert (Theaterverein) je dotován odborem kultury města Vídně.
Premiéra srpen 2013, ImPulsTanz / Vídeň

Termíny