Workshop Tomáše Měcháčka - Ke klaunovi / About Clowning

Divadlo, Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Workshop pro všechny zájemce o klaunérii se známým improvizátorem a klaunem Tomášem Měcháčkem, konaný 18. a 19.10. vždy od 10 do 14:00 ve Studiu ALTA, Praha.

/

Workshop with improvisator and clown Tomáš Měcháček in Studio ALTA, Prague, from 18. to 19.10., each day from 10 am to 2 pm.

CZ
Tomáš Měcháček je zakládajícím členem souboru MATAPA a od roku 2001 je členem nezávislé mezinárodní divadelní skupiny NIE London-Oslo-Praha. V současné době pravidelně účinkuje v představeních Pérák (Vosto5), Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská (DnZ), Vidím nevidím (ND), varieté ONI (NoD), atd. Je také vedoucím pedagogem 3. ročníku DAMU-KALD. Na workshopu Ke klaunovi seznamuje uchazeče s osvědčenou metodou obsahující principy Le jeu - skrze hru a hraní si k hraní divadla, Simplicité - jedno-duchost herce na scéně, Disponibilité - být připraven vnímat impulsy nejen od ostaních, Comlicité - spolupachatelství na tvoření divadla a 5 klaunských es.

EN
Tomáš Měcháček is a founding member of the MATAPA group and since 2001 has been a member of the independent international theater company NIE London-Oslo-Prague. He currently regularly appears in performances of Pérák (Vosto5), Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská (DnZ), Vidím nevidím (ND), varieté ONI (NoD), and more. He is also a head instructor of 3rd-year students at DAMU-KALD. At his Clowning workshop, participants will be become familiar with his proven method based on the principles of:
Le Jeu – using games and play in theatrical expression
Simplicité – simplifying actions on stage
Disponibilité – being open to the ideas and impulses of others
Complicité – working together to create theater
and the 5 S’s of clowning.

Účinkují

Tomáš Měcháček

Termíny