Casanova provede návštěvníky zámku Duchcov potmě!

Volný čas

Na zámku Duchcov se v sobotu 4. října ve večerních hodinách budou konat poslední letošní oživené prohlídky. Potmě! A bude se omlazovat. Žádná zázračná zrcadla, ale elixír mládí, který namíchá Giacomo Casanova, jenž se již přes dvě stě let pravidelně objevuje na bývalém sídle hrabat Valdštejnů a poodhaluje zvědavým zájemcům svá tajemství…


„Co se v mládí naučíš…,“ zaznělo sálem zámku od temné postavy starého pána. Pak si dolil číši červeného vína, pozvolna stočil pohled k oknu, napil se a dokončil: „Ale co! Co vám budu vyprávět?! Račte mne prosím následovat!“ A s lucernou v ruce se vnořil do příšeří vedlejší komnaty. Dveře zůstaly dokořán, jako tichá pozvánka pro návštěvníky nočního zámku v Duchcově… „A pokud by některá z přítomných dam nebyla zcela spokojena, pak si dovolím nabídnout můj věhlasný a ojedinělý omlazující nápoj!“ vzkazuje se záhadným úsměvem novodobý Casanova alias Petr Stolař z Divadla V Pytli návštěvníkům, kteří přijedou na zámek Duchcov první říjnovou sobotu.

Duchcov - Casanova

„Zámecké interiéry budou zatemněné – přesně podle instrukcí Casanovy. Omlazovací kúry vyžadují absolutní tmu, jak se o tom zmínil Lorenzo da Ponte ve svých pamětech. Casanova svému příteli, Mozartovu libretistovi, totiž prozradil fígle, které použil při omlazování jedné starší francouzské hraběnky,“ uvedl kastelán zámku Marian Hochel.

Návštěvníci tak mohou zažít výjimečnou večerní atmosféru duchcovského zámku a prohlédnout si jeho interiéry potmě nebo za skromného svitu evokujícího způsob dobového nasvícení.

Prohlídky se budou konat v 19 a 20 hodin. Zájemcům doporučujeme rezervaci předem na tel. čísle 417 835 301 denně od 10 do 16 hodin; rezervované vstupenky je nutné vyzvednout v pokladně zámku nejpozději 30 minut před začátkem příslušné prohlídky. Vstupné činí 160 Kč (základní), 140 Kč (snížené) a 400 Kč (rodinné). Další informace naleznete na webových stránkách zámku www.zamek-duchcov.cz.

Kontakt:
  • PhDr. Marian Hochel, Ph.D., kastelán, tel. 417 835 301, zamekdux@seznam.cz, duchcov@npu.cz, státní zámek Duchcov, náměstí Republiky 9, 419 01 Duchcov.
Termíny