Lidé, čtěte ! poosmé

Volný čas, Hudba

Hudebně -fotograficko-literární večer v klubu Egzyl.

 

Knihovna Eduarda Petišky chystá již osmý hudebně-literární večer Lidé, čtěte!. Stejně jako v minulých letech proběhne v klubu Egzyl v brandýském kině. Akce se bude konat ve středu 8.října od 19:00 hodin.

Můžete se těšit na  autorské čtení a promítání fotografií Igora Malijevského za hudebního doprovodu uskupení Hlinomazův apetit.  Součástí večera bude i setkání s Václavem Kahudou a Emilem Haklem

Igor Malijevský je básník, prozaik a umělecký fotograf. V současnosti spolu s Jaroslavem Rudišem každý měsíc pořádá literární kabaret EKG v divadle Archa. Vydal básnické sbírky Bělomorka a Druhý den po konci světa, povídkovou knihu Družba a jedinečnou kuchařku jako příručku k přežití s názvem Hladová kuchařka. Realizoval řadu samostatných výstav v Čechách i v zahraničí a jeho umělecké fotografie jsou zastoupeny v prestižních světových sbírkách. 
Dále vystoupí spisovatel Václav Kahuda. Je autorem knih Houština, Proudy aj. Nyní se po více než deseti letech vrací na scénu s románem Vítr, tma, přítomnost.
Emil Hakl je dalším literátem, který vystoupí během tohoto večera. Patří k nejoceňovanějším současným spisovatelům. Je dvojnásobný držitel Magnesie Litery za nejlepší prózu a nositel Ceny Josefa Škvoreckého za knihy Pravidla směšného chování, O rodičích a dětech a Skutečná událost.
Hudební doprovod v podání Hlimomazova apetitu, jehož jádrem je písničkářka, zpěvačka a kytaristka Katka Šarközi a multiinstrumentalista Lumír von Bejda vytváří hudební aranže k Malijevského básnickým textům.

Účinkují

Igor Malijevský

Emil Hakl

Václav Kahuda

Hlinomazův apetit

Termíny