Taneční ateliér — Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Taneční ateliér je určen začínajícím tanečníkům a všem, kdo se zabývají nebo chtějí zabývat tancem. Lektorky: VerTeDance (Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková).

► Každé úterý 18:30 do 20:00 ve Studiu Divadla Archa, Zlatnická 8.
14 lekcí + veřejná prezentace / cena: 2000,– Kč
Začínáme 30. září 2014! | První hodina je otevřená a je pro všechny zájemce přístupná zdarma

► přihláška ke stažení

► přihlášky také v pokladně Divadla Archa nebo na první otevřené hodině

► hlásit se můžete i v průběhu semestru

► informace: Tereza Černá, produkce Ateliérů Archa.lab — tel.: +420 604 925 337

Instinkt, odvaha a plynulost pohybu:
„Ateliér je založen na práci s „fyzikalitou“, čímž rozumíme vztah lidského těla k zemi a vzduchu, který nás obklopuje. Předmětem naší výuky je vývoj pohybu na různých úrovních – pozice hlavou dolů, posuvná podpora rovnováhy v různých částech těla a vzpory na rukách. Inspiraci čerpáme z autentických momentů, které se dějí každému z nás v průběhu dne. Naše lekce začíná vždy hrou, která slouží k probuzení mysli a těl. Později se zaměřujeme na krátká cvičení, která spojíme do závěrečné fráze. Důležitým aspektem naší práce jsou také cvičení, která vedou k vytvoření důvěry ve skupině.“


Taneční ateliér je určen začínajícím tanečníkům a všem, kdo se zabývají nebo chtějí zabývat tancem.

 

Lektorky: Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková (VerTeDance)
Tereza Ondrová je absolventkou pražské AMU, obor taneční pedagogika. Veronika Kotlíková je absolventkou UK, obor primární pedagogika. Obě jsou profesionální choreografky a interpretky. Spolu s light designerem Pavlem Kotlíkem založily taneční seskupení VerTeDance a od roku 2003 uvádějí své společné projekty jak u nás, tak v zahraničí.  V roce 2005 získali Cenu Sazky za objev v tanci. Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková byly v letech 2009 až 2012 rezidenčními umělci projektu Divadla Archa Archa.lab. Pod hlavičkou Archa.lab vytvořily úspěšné představení Emigrantes (2010) a Simulante Bande (2012), které získalo Cenu Divadelních novin a Cenu diváků na festivalu Česká taneční platforma.

Videoukázka: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qc56-u15GVc

 

Termíny