DEN CHARITY V AFI PALÁCI PŘEDSTAVÍ ŠIROKOU ŠKÁLU CHARITATIVNÍCH SLUŽEB

Volný čas

V pátek 26. září 2014 proběhne v prostorách AFI Paláce prezentace služeb Oblastní charity Pardubice. Na návštěvníky AFI Paláce čeká představení jednotlivých charitativních center z regionu včetně zábavy ve formě charitního kvízu, různých her a soutěží. Akce se koná v rámci tradiční kampaně Den Charity, která v září proběhne na několika místech po celé republice.  

V AFI Paláci se představí charitativní centra, která mají tento pátek pro své návštěvníky připraven Den otevřených dveří. Odlehčovací služby Červánky v Třebosicích budou mít pro širokou veřejnost otevřeno v době od 8 do 16 hodin, Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek v Holicích od 8.30 do 16 hodin a Rodinné centrum Dar v Luži od 9 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin.  

Akce se konají vždy u příležitosti svátku patrona charitních zařízení sv. Vincence z Pauly, který připadá na 27. září, na výročí světcova úmrtí. Sv. Vincenc z Pauly (1581-1660) byl katolický kněz, který zasvětil svůj život práci pro chudé. Stál u zrodu několika dobročinných organizací. Roku 1737 byl svatořečen a Česká biskupská konference vyhlásila v roce 2008 datum 27. 9. jako Den Charity.  

www.afi-palac.cz
www.pardubice.charita.cz

Kontakty

www.afi-palac.cz

Termíny