Běžíme na hrad Kunětická hora

Volný čas, Pro děti

Projekt Běžíme na hrad je zaměřen na rodiny s malými dětmi. Do prvního ročníku akce se zapojilo pět velkých a velmi zajímavých hradů z celé České republiky: Točník, Bouzov, Velhartice, Kunětická hora a Loket, na kterém se uskuteční závěrečné vyhlášení.


http://www.hrad-kunetickahora.cz/

Běžíme na hrad je skvělým spojením sportovní aktivity a kulturního vyžití pro všechny bez omezení věku, od dětí po seniory. Akce nabízí víkendové výlety pro celou rodinu do krásné a čisté přírody, která hrady kolem obklopuje.Ti, kteří si chtějí zasportovat, si mohou vybrat ze dvou variant běhu (krátký, dlouhý) či si mohou stejnou trať dát jako „nordic walkers“ se speciálními hůlkami. Tento sport se v dnešní době velmi rozmáhá díky menší náročnosti, než představuje běh.

Pro děti bude na každém hradě připraven velmi bohatý doprovodný program, například soutěže, pohádková cesta, divadélko, závody atd. Ti, kteří si nevyberou z této nabídky, ale chtějí si užít náš připravený program a projít si hrad, mají možnost si vybrat variantu procházka.

Rodina si tak zazávodí či se zabaví jinou aktivitou a nakonec se společně podívá na hrad a dozví se mnoho zajímavých historických fakt. Celý den tak stráví spolu.

Veškeré detaily o akci, orientační plánek, startovní propozice a vše o tratích najdete na oficiálním webu projektu.

Termíny