NAŠE CESTA - Zážitková výstava o životě se zdravotním postižením

Výstava, Volný čas, Pro děti

Jak se domluvíte s neslyšícím?
Jak si nevidomý člověk prohlíží internet?
Jak se sportuje či cestuje na vozíku nebo bez zraku?

 

Tohle a spoustu dalších situací ze života člověka se zdravotním postižením si vy i vaše děti můžete vyzkoušet na zážitkové výstavě Naše cesta.

Výstaviště, Praha - Holešovice: Křižíkův pavilon B
www.vystavanasecesta.cz
Vstup zdarma. Vhodné pro děti a jejich rodiče. Otevřeno: Po-Pá: 9-17h, So-Ne: 10-18h.


Na ploše 1200m2 se podíváte například do reálného prostředí speciálně upraveného bytu s kuchyní pro slabozrakého nebo koupelnou pro vozíčkáře, vyzkoušíte si manipulaci s ortopedickým vozíkem na nádraží, náměstí i v autobuse, orientaci na skutečné ulici bez kontroly zrakem a v temném tunelu nebo pocity člověka, který neslyší zvuky kolem sebe.

 

Pobavíte se u množství motorických a paměťových her nebo vyzkoušíte své dovednosti na lezecké stěně, při basketbalu, florbalu a dalších speciálních sportech. Seznámíte se s různými nástroji, pomůckami a přístupy, které lidé s postižením v takových situacích používají. Uvidíte, jak lidé s různým postižením mohou ovládat a využívat moderní technologie, jako je třeba mobilní telefon nebo tablet.

 

To vše pod vedením průvodců, z nichž mnozí sami se sluchovým, tělesným nebo zrakovým postižením žijí.

 

Doprovodný program výstavy nabízí zážitkové odborné semináře. Pro školy a skupiny je na adrese www.vystavanasecesta.cz/rezervace/ připraven rezervační systém.

 

Výstava je jednou z aktivit projektu chodicilide.cz, který už od roku 2011 usiluje o změnu postoje veřejnosti k lidem se zdravotním postižením. Více informací na www.chodicilide.cz
a www.facebook.com/chodicilide.cz.

Termíny