Keňa & Gorily

Volný čas

Zlaté rozlehlé travnaté pláně, divočina, africká zvířata, hliněné černošské chatrče a černé tváře - tak si každý z nás představuje Afriku. Jaká je však skutečná Keňa? Je ještě stále tak úchvatná a divoká? Každý den strávený na africkém kontinentu nás přesvědčuje, že tady se rozhodně ani chvíli nudit nebudeme!

Naše cesta povede tentokrát napříč Keňou. V hlavním městě Nairobi se podíváme do Kibery - jednoho z největších slumů na africkém kontinentu. Bída a naděje, smutek a úsměv jsou synonymem pro tuto chudinskou čtvrt.

Již kousek za městem začíná pravá divočina, kde je možné spatřit spousty divokých afrických zvířat. Další den strávíme s malými osiřelými červenými slony. Poté se podíváme žirafám zblízka do očí.
Přijímáme pozvání a ocitáme se v masajské vesnici, kde bojovní Masajové ještě stále bydlí v chatrčích postavených z bláta a kravího trusu a pijí kravské mléko smíchané s krví. Říká se, že vliv na jejich dlouholetý až stoletý život má nedaleké Kilimanjaro. Navazujeme přátelství také s kmenem Turkana a Samburu.
V parku Tsavo nám začínají první problémy s autem, které jednou opravou rozhodně neskončí. Zvláště v tomto parku sledujeme každý pohyb v trávě, právě tady řádili před časem dva lidožraví lvi. Vydáváme se také na hadí safari. S našim průvodcem chodíme hodiny spletitým terénem, hadí jeskyní, než se nám konečně podaří najít velmi jedovatou zelenou mambu.

Cestou se zastavíme v krásném a velmi rušném starém městě Mombasa, které dýchá orientem, a kde před časem kvetl obchod s otroky. Blízko pobřeží prozkoumáme také tajemné opuštěné arabské město Gede.
V rezervaci Sweetwather nás zajímají hlavně nosorožci, kteří jsou pod speciální ozbrojenou ochranou před pytláky. V národním parku Samburu zažijeme se zvířaty další dobrodružství. Vyšlápneme na Mt. Kenya a budeme obdivovat neobvyklou vysokohorskou vegetaci.

Celý den strávíme mezi obrovskými hejny růžových plameňáků. Vydáme se hledat nádherné a plaché černobílé opice guarézy. Apropo opice, těch je v Keni víc než dost, vytrvale sledují, co by nám ukradly. Pokud je to kočkodan, člověk se ubrání, ale běda jak se na scéně objeví pavián! Poslední dny pak strávíme v parku Masai Mara, kde obrovská stáda pakoňů právě přebrodila zrádnou řeku plnou krokodýlů.
Poté roztančený černý kontinent opouštíme. Vrátíme se sem ale už za pár měsíců. Jsme celí nedočkaví, jaké nové zážitky nám Uganda připraví. Neboť hlavním cílem naší další cesty jsou horské gorily!

 

Jak cestování manželů Motani dopadlo, můžete zjistit v další poutavé diashow, která na vás čeká již ve čtvrtek 19. listopadu od 18 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli.  

Účinkují

Kateřina Motani

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny