Machinae Supremacy opět v Praze!

Hudba

Zakladatelé žánru sid-metal Machinae Supremacy se vrací do Česka!

Švédská sid-metalová kapela Machinae Supremacy se po třech a půl letech, kdy společně s Children of Bodom vystoupila v zaplněné hale Folimanka, vrátí do České republiky a vystoupí 11. října v Praze.

Machinae Supremacy vznikli již na přelomu tisíciletí a v té době přišli s naprosto originálním žánrem, který pojmenovali jako „sid-metal“. Tento název vznikl díky tomu, že kapela ve své hudbě užívá syntezátor, jehož základ tvoří čip SID (MOS Technology SID), který se používal ke zpracování zvuku na starých počítačích a počítačových hrách, jako je třeba Mario nebo Pac-Man.

Mezi českými fanoušky si pak kapela získala největší povědomí v roce 2004, kdy vytvořila perfektní soundtrack k české počítačové hře Jets’n’guns od vývojářského týmu RakeInGrass.

Machinae Supremacy doposud vydali 9 plnohodnotných desek, včetně posledního počinu Phantom Shadow, který vyšel v srpnu letošního roku. Na kapele je také velice neobvyklý fakt, že na svých oficiálních stránkách vždy nabídli nově vydané album ke stažení zdarma hned po jeho zveřejnění. Počet stažení se tak průměrně pohyboval okolo 100 tisíc za měsíc a kapela si tak získala velké množství fanoušků. Hlavně díky nim se nyní kapele podařilo uskutečnit první headline turné po Evropě. Machinae Supremacy totiž na konci roku 2013 spustili crowdfoundingový portál a za různé odměny jim lidé mohli posílat peníze na prostředky na turné. Po pár týdnech vybrali Machinae Supremacy více než jeden milión korun.

Společnost kapele na turné bude navíc dělat nadějná britská hard rocková kapela Night By Night z Londýna, jejíž debutový počin 'NXN' sklízí velmi pozitivní ohlasy.

Jediná zastávka na území Česka a Slovenska se uskuteční 11. října v pražském klubu Music City Club.

Vstupenky za cenu 250 Kč je možné pořídit v předprodejní síti GoOut.cz.

Akci pořádá BrainWave Production.

 

FB event: http://goo.gl/7jvny2

Vstupenky: http://goo.gl/9SCvB0

Videoklip: http://goo.gl/GAMmDT

Živě: http://goo.gl/3ChHNk

Účinkují

Machinae Supremacy (SWE), Night By Night (UK)

Termíny