Mandrage

Hudba, Rock & Pop
Mandrage přivezou do Frýdku-Místku nevídanou show!
Populární Plzeňská parta Mandrage zavítá se svou velkolepou show do Frýdku-Místku. „V rámci svého největšího a nejnákladnějšího turné dorazí kapela i k nám do Frýdku-Místku“ komentuje celou událost Kamil Rudolf, pořadatel akce a pokračuje: „všichni fanoušci této kapely se mohou těšit na opravdu neskutečnou audiovizuální show, kterou Frýdek-Místek ještě snad nezažil! Koncert proběhne v sobotu 2. dubna v kulturním domě Frýdek.“
„Naše nejnákladnější turné bude plné her se zrcadly a světlem. Inspirovali jsme se u velkých slavných triků kouzelníků jako Harry Houdini nebo David Copperfield. Využívali spoustu zrcadel k tomu, aby mohli být v jeden okamžik na dvou místech najednou. Zrcadla jsou spojená i s celou dekadentní semdesátkovou popkulturní scénou, ze které jsme občas čerpali i hudebně na nové desce. Takže čekejte i zrcadlové disko koule a blýskavé kostýmy,“ popisuje bubeník Mandrage Matyáš Vorda.
Přípravu turné má kapela pevně v rukou, a to nejen jako dozor. Hudebníci a jejich tým stejně jako v minulosti přiložili ruku k dílu a vše si navrhují a potom i vyrábějí sami.
„Dokonce u nás v dílně svařujeme i dekorace,“ říká kytarista Josef Bolan. Jedinou výjimkou jsou kostýmy. Kůži na ně si kapela objednala u italského návrháře a finální výrobky vytvořila kostymérka Dita Petrusová-Filusová. „Ušila nám ,zrcadlové‘ křiváky, které právě v sedmdesátých letech zažívaly největší slávu,“ doplňuje Vorda.
V devadesátiminutovém hudebním setu kapela zvládne přehrát celé nové album, které proloží nejzásadnějšími skladbami z minulých desek. „Měli jsme pětiměsíční koncertní pauzu, takže se zpět na pódia nemůžeme dočkat,“ říká Bolan.
Termíny