Otevřená ulice Horní Maršov

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Takhle jste hlavní ulici v Horním Maršově ještě nezažili. V pátek a v sobotu 12. a 13. září 2014 bude v Horním Maršově živo. Obzvlášť podél hlavní ulice. Z chodníků a přilehlých prostor se stane místo pro hru, posezení a setkání. Přijďte se podívat, jak ožívá hlavní třída v Maršově. 

„Maršov není jen zatáčka před Pecí" je mottem celého projektu, jehož cílem je oživit a proměnit hlavní ulici a vytvořit z ní místo pro setkávání. Ulice by měla ožít jak velkolepou výzdobou, tak nejrůznějšími aktivitami. Můžete se těšit na slavnostní průvod, workshopy, pouliční hudbu a hry, výtvarné dílny, tančírnu, pláž, bleší trh, fotoateliér a ještě mnohem víc… Na programu jsou také přednášky o veřejném prostoru a komentovaná historická procházka po hlavní ulici. Přijede také slavný L'Atelier Automatique!

Nabité odpoledne završí divadelní představení, které vytvoří divadelníci v přípravném týdnu přímo na míru. Oficiální program pak bude slavnostně zakončen večerním překvapením.

 

O velkou část aktivit se postarají sami místní obyvatelé, kteří se zapojí přímo do organizace a realizace vlastní pouliční akce nebo přispějí jen tím, že přinesou na ulici své židle a pomohou tak dotvořit atmosféru živé ulice.

Těšit se můžete i na výzdobu hlavní třídy. „Ke spolupráci jsme přizvali ilustrátory a architekty z uměleckých vysokých škol, kteří by do ulice měli promítnout svou představu o živém veřejném prostoru,” říká ilustrátor a spoluorganizátor akce Jakub Plachý.  „Výtvarníci a architekti tu budou tvořit celý týden před samotnou akcí, aby v sobotu 13. 9. změnili hlavní ulici k nepoznání a z průjezdu městem se tak na jeden den stal živý městský bulvár,“ dodává hlavní organizátorka Anna Klimešová.

Termíny