Bubenícka show na tvrzi Drslavice

Hudba, Turistika

Drslavická tvrz poprvé otevře své brány bubenickým rytmům

Drslavice 2.9.2014 - Drslavická tvrz na jednu noc otevře své prostory nezapomenutelné podívané. V sobotu 13.9.2014 v 18.00 hod se zde představí  se svou bubenickou show český umělec Petr Fajt a speciální host, iránský perkusionista Hadi Alizadeh.

 

Účinkují

V sobotním odpoledni uvítají návštěvníky Drslavické tvrze, goticko-renesanční stavby ze 14.století, magické zvuky bubnů. Mezi umělce, kteří se na scéně hostům představí, patří brněnský alternativní hudebník a producent Petr Fajt. Ten při této příležitosti uvede svůj nový projekt Drumming alley.“Jedná se o sólový koncertní projekt, který reflektuje hudební styly a přetváří je do řeči bubnů, zvuků, elektronických pasáží a polyrytmických ploch. Koncerty jsou do značné míry ovlivněny samotným místem konání, akustikou, charakterem místnosti a muzikoterapeutickou praxí.” komentuje Petr Fajt.

Jako speciální host se představí Hadi Alizadeh, hudebník iránského původu žijící v Norimberku. Hadiho životní záměr můžeme sledovat ve spojení s hudebníky jiných kultur, čímž se projevuje jako vitální a dokonale improvizující hudebník. Svoji tvorbu přednese hned na dvou typech bubnů, starověkém perském zvaném „tombak“ a pak také na tradičním rituálním rámcovém bubnu DAF. 

Prodej lístku bude zájemcům umožněn v den konání přímo na místě, přičemž cena lístku je stanovena na 150 Kč.

Termíny