Blues nad Bečvou - festival

Hudba

Přerov – Nejen pro fanoušky bluesové hudby je určen festival Blues nad Bečvou. Již druhý ročník festivalu křtěného vodou a pivem se uskuteční v Přerově již 5. a 6. září. Letos je navíc vstup na všechny scény zdarma.

Co vás nejvíc trápí ve VAŠEM městě? HLASUJTE

Na setkání legend láká Blues nad Bečvou, přijede i Radim Hladík Festival Blues nad Bečvou. Ilustrační foto

Festival Blues nad Bečvou. Ilustrační foto Autor: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová

8.8.2014

Přerov – Nejen pro fanoušky bluesové hudby je určen festival Blues nad Bečvou. Již druhý ročník festivalu křtěného vodou a pivem se uskuteční v Přerově již 5. a 6. září. Letos je navíc vstup na všechny scény zdarma.

 

„Festival jsme se snažili přiblížit všem generacím. Za rok malinko povyrostl," uvedl za pořadatele Pavel Ondrůj. Díky spojení s pivovarem Zubr se část festivalu odehraje právě ve venkovním areálu pivovaru.

Páteční večer bude patřit českým skupinám Blues Gang a Bluesberg, kteří od 20 hodin rozezní prostor Restaurace Pivovar.

Sobotní část hudebního programu zahájí přerovská legenda Jaroslav Wykrent s kapelou IN Blue v 15 hodin v areálu pivovaru. Návštěvníci se mohou těšit jak na známé songy, tak i na novější, které jsou součástí alba Už to prostě není ono, jež bude pokřtěno a uvedeno na trh během letošního podzimu.

„Z alba vybereme hlavně písně bluesového charakteru," přiblížil kytarista a skladatel Ivan Němeček.

Vystoupí i Tereza Hrubanová

Nebudou chybět ani hosté ze zahraničí. „Rodákem z Edinburghu je bluesman Stan the Man. Mladou krev letos zastupují polští Boogie Boys a plzeňská Tereza Hrubanová alias Electric Lady & The Funk band," doplnil Pavel Ondrůj.

Jako vítězka hudební soutěže Blues Aperitiv byla Tereza Hrubanová v loňském roce nominována na renomovaný festival Blues Alive v Šumperku. Několik dní po přerovském vystoupení by měla odletět natáčet svou novou desku do amerického Texasu u producenta Kirka Covingtona.

Mezi největší hvězdy letošního programu patří bezpochyby Radim Hladík se skupinou Blue Effect, kteří se představí od 19.30 hodin taktéž v sobotu 6. září. „Kapela vznikla roku 1968 a dlouhodobě patří ke špičce české hudební scény," nalákal Ondrůj.

Přerovský festival ale není jenom o muzice. Stejně jako v loňském roce proběhnou odběry krve určené pro prvodárce. Akce s názvem Daruj krev s Blues nad Bečvou se koná 2. a 3. září na Hematologicko – transfúzním oddělení Nemocnice Přerov.

„Inspirovala nás obdobná akce, se kterou jsme se setkali na festivalu v Polsku. Prvodárců je stále nedostatek," vysvětlil Pavel Ondrůj. Pro dárce jsou také připraveny festivalové dárky.

Tečkou za festivalem Blues nad Bečvou bude i promenádní koncert v neděli 21. září v Michalově. V altánku se od 15 hodin představí přerovská skupina Mothers Follow Chairs. 

 

Účinkují

Blues Gang, Bluesberg, Jaroslav Wyktent s kapelou In Blue, Tereza Hrubanová alias Electric Lady & The Funk band, Stan the Man, Radim Hladík, Blue Effect, Boogie Boys, Mothers Follow Chairs.

Termíny