Tribute to Oscar Peterson

Hudba, Jazz & Blues
Otto Hejnic Trio

Jedno z nejoriginálnějších jazzových trií česko-slovenské hudební scény. Trio hraje již třetím rokem, má za sebou mnoho úspěšných koncertů u nás i po Evropě. V dubnu 2012 vydali u slovenského labelu Hevhetia odbornou kritikou velmi ceněné debutové album One s autorskou hudbou Otto Hejnice.
“…jde skutečně o výjimečný počin v česko-slovenském jazzu “, napsal v recenzi o debutovém albu One Jan Hocek pro Jazzreport. Další z významných hudebních kritiků Igor Wasserberger píše pro časopis Muzikus: “….skladby mají imaginaci a vyzrálý rukopis a především neopakovatelnou atmosféru ”. A dnes již legendární kritik Lubomír Dorůžka řekl pro MF Dnes: ”… album One přináší prostě další nový zvuk na široce rozprostraněné scéně dnešního jazzu……Otto Hejnic je bubeník, který ví, co chce a dokáže to”.
Ondrej Krajňák –výjimečný jazzový pianista, absolvent budapešt´ské hudebni akademie. Natočil mnoho CD. Nyni mu vycházi u německého labelu jeho CD sólové piano! Hrává převážně na Slovensku. Mnohokrát oceněn. Je považován za evropského Herbieho Hancocka.
Josef Fečo – bezesporu úplná kontrabasová špička. Pro svoji osobitost je jedním z nejrespektovanějších kontrabasistů. Mimo mnoho dalších projektů hrává s legendami, jako jsou klavíristé Emil Viklický nebo Karel Růžička. Josef Fečo je také vynikající cimbalista z legendárniho rodu Fečovců.
Otto Hejnic – absolvent pražské státní konzervatoře, bicí, klavír. Získal stipendium ke studiu na Berklee Music School v Bostonu. V průběhu let 2000-2005 žil a hrál v USA (New York City, Miami, New Orleans). Natočil přes 30 CD jako sideman. Pro svůj osobitý styl a originalitu hraní je často vyhledávaným bubeníkem. (zdroj: Otto Hejnic 2014)
Termíny