Šumavské Kašperské Hory

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Malebné šumavské městečko Kašperské Hory i letos připravilo pestrý kulturní program na městské slavnosti nazvané již tradičně Šumavské Kašperské Hory. Oslavy se uskuteční ve dnech 12. - 14. září. A jako každý rok, i letos budou zaměřené na určité téma. Tentokrát se námět sám nabízí, ponese se v duchu konce monarchie a začátku 1. světové války.

 

Páteční scéna

Co by to bylo za slavnosti, kdyby se do nich nezapojili místní? Proto bude v pátek 12. září hlavní scéna rezervována výhradně pro kašperáky. Představí se dětská kapela Barakudy, tradičními nejen šumavskými lidovkami potěší harmonikáři Kůrovci, skupina Wlastenci zase obšťastní příznivce hardrocku a na závěr to rozbalí multižánrová kapela Rankl Sepp, která svojí energií strhne k tanci opravdu každého.

 

Sobotní hlavní program

Hlavní program vypukne v sobotu 13. září. Centrem dění bude opět náměstí a přiblížíme se době před sto lety. Tak jak to známe ze starých pohlednic, náměstí zaplní stánky řemeslníků a farmářů. Dobovou atmosféru dokreslí zvuk flašinetu, ale navodí ji i místní hasiči, kteří na náměstí předvedou historickou hasičskou techniku. Během dne dojde i na dobovou módní přehlídku vojenských uniforem, na vyhlášení mobilizace a loučení se s rukujícími vojáky na frontu.

Z doprovodného programu se můžete těšit mimo jiné na nefalšované vepřové hody, dobové písničky, karbanický turnaj, soutěž v pojídání jitrnic, rýžování zlata v Amálině údolí nebo na komentované prohlídky města či místních kostelů.  Na sobotní hlavní scéně se vystřídají od rána například Divadlo z Bedny, které zahraje netradiční pohádku pro nejmenší diváky a divačky. K poslechu i tanci zahraje Pošumavská dudácká muzika, německá hudební skupina Volkstanzgruppen a městská stráž Bürgerwehr z partnerského města Grafenau, Švejk Band. Odpoledne zpestří kouzelnické vystoupení. Večerní program odstartuje bubenická show skupiny Wild Sticks, bude následovat sušická kapela Jame4U a velkolepým finále nás provede známá kapela NEBE.

 

Speciální scéna pro děti

Pro všechny malé návštěvníky, na které jsme nezapomněli, bude u kina připravena speciální dětská scéna. Ratolesti se zabaví u divadelních představení, karaoke, mohou si zazpívat písničky z muzikálu Děti ráje anebo se zapojit do několika tvořivých dílen. Jsou připraveny i soutěže pro děti, které spoluzajistí Sporthotel Rilancio.

 

Po celou dobu oslav bude ve výstavní síni na radnici ke zhlédnutí poutavá výstava „Byli jsme a budem…“. Výstava představí pomocí fotografií, modelů a dobových předmětů dobu Rakouska-Uherska a vzniku První republiky. Na výstavě se podíleli především místní občané Kašperských Hor, tedy se máte na co těšit a nebojte se, výstava bude veřejnosti přístupná do konce října 2014.

 

Nedělní zakončení

V ranních hodinách proběhne v kostele sv. Markéty mše svatá za padlé v období 1. sv. války, v dopoledním čase se také uskuteční přednáška historika umění na téma Mistr oplakávání Krista ze Zvíkova v Muzeu Šumavy.

 

 

Termíny