Poslední prázdninovou sobotu s parním vlakem Ferdinand

Turistika

V sobotu 30. srpna se uskuteční poslední prázdninová jízda parního vlaku do Posázaví. V čele zvláštního vlaku Ferdinand sestaveného z historických vozů s dřevěnými lavicemi pojede lokomotiva z roku 1917 zvaná „Čtyřkolák“.

Parní vlak Ferdinand, který odjíždí v sobotu v 9:00 z nádraží Praha-Braník, projede nejkrásnější trasu Posázavského pacifiku. V okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy mohou cestující vlaku navštívit mnoho památek za cenu sníženého vstupného nebo se zúčastnit kulturních akcí. 

V Jílovém u Prahy stojí za návštěvu Regionální muzeum těžby zlata v Čechách. Současně lze navštívit tři středověké zlaté štoly. Ve stanici Týnec nad Sázavou lze navštívit Týnecký hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec. 

K největším lákadlům bude patřit Tankový den, který se koná ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech a vstup je zdarma. V muzeu mají více než 700 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných vozů a další vojenskou techniku. Od vlakové zastávky Krhanice je to k muzeu jen asi 500 metrů.

V Benešově se můžete svézt vyhlídkovým ekovláčkem zdarma a také absolvovat prohlídku Pivovaru Ferdinand za 120 Kč i s ochutnávkou piva. Prohlídku je nutné si předem objednat u vlakového doprovodu.

V Postupicích na nádraží si zájemce o prohlídku zámku Jemniště vyzvedne zámecká paní, která je na zámek doprovodí. Při předložení jízdenky na parní vlak Ferdinand obdržíte slevu ze vstupného.

Parní vlak Ferdinand bude sestaven z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně bufetového vozu, kde se pro osvěžení bude točit pivo jako křen z Pivovaru Ferdinand.

Předprodej jízdenek je zajištěn v mezinárodní pokladně na pražském Masarykově nádraží denně od 8 do 18 hodin a v osobní pokladně nádraží Praha-Braník od 7 do 17 hodin.

Termíny