Degustace vín Souboj Gruzie a Moravy

Volný čas

Středa 3. 9. 2014 od 19:30 hod.

Vážení hosté, 

první zářijovou středu Vám přinášíme zajímavou degustaci. Gruzie je kolébkou vín a pět jejích klenotů se utká o Vaši přízeň s výběrem toho nejlepšího co nabízí Morava. 

 Gruzie je dnes uznávána jako kolébka pěstování vinné révy. Archeologické nálezy potvrdily, že kořeny gruzínského vinařství sahají hluboko do historie. Dokonce i studie evropských vědců dokazují, že kultura vinařství se rozšířila do Evropy z území dnešní Gruzie. Gruzínské slovo gvino je považováno za původce například anglického slova wine, francouzského vini českého víno.

 Degustační menu:

   „MUKUZANI“     X    Modrý portugal, vinařství Skrášek

   Suché červené víno vyrobeno z nejkvalitnějších hroznů odrůdy Saperavi, pěstovaných v oblasti Mukuzani nacházející se ve vinařském regionu Kachetie. Víno je charakteristické svojí rubínovou barvou, vůní vyzrálých švestek v kombinaci s jemnými tóny dubu.

   „KINDZMARAULI“     X    Dornfelder, vinařství  Šebesta

  Červené, polosladké, s elegantní a silnou chutí, vyrobené z odrůdy Saperavi. Vypěstované v Kakhetii v mikroregionu Kindzmarauli. Má temně červenou barvu, plnou ovocnou vůni a aroma, má též léčivé účinky.

   "AKHASHENI”      X      Dornfelder, vinařství Na Soutoku

Přirodně polosladké červené víno z nejkvalitnějších hroznů odrůdy Saperavi pěstovaných v oblasti Akhasheni nacházející se v okolí řeky Alazani v provincii Kachetie v Gruzii. Charakteristické barvou granátového jablka, harmonickou chutí a vůní třešní a višní.

    "ALAZNIS VELI"    X     Rubinet, vinařství Hradil

Přirodne polosladké červené vino z nejkvalitnějších hroznů odrůdy Saperavi pěstovaných v regionu Kachetie, má výraznou červenou barvu s harmonickou chuti a vůní.

    "KISI"      X     Veltlínské zelené, vinařství Buchtovi

Přirodne polosladké bílé vínoz nejkvalitnějších hroznů odrůdy Kisi, pěstovaných v oblasti Kvareli , v regionu Kakhetie. má  harmonickou vůni s tropickými ovocnými tóny a chutí.

 Občerstvení:

domácí uzeniny a čerstvé pečivo s olivovým olejem 1. jakosti a provensálskými bylinkami

 Cena degustace s občerstvením 349,- Kč.

 Začátek degustace v 19:30 hodin. Adresa: GalleryWinery, Mánesova 57, Praha 2.

 Rezervace nutná na: gallerywinery@seznam.cz, nebo tel. či sms na 720 192 461.

Těšíme se na Vás                                              

Gallery Winery Máneska

www.gallerywinery.cz

 

Termíny