Blues nad Bečvou

Hudba 

Přerov - Nejen pro fanoušky bluesové hudby je určen festival Blues nad Bečvou. Již druhý ročník festivalu křtěného vodou a pivem se uskuteční v Přerově již 5. a 6. září. Letos je navíc vstup na všechny scény zdarma.

"Festival jsme se snažili přiblížit všem generacím. Za rok malinko povyrostl," uvedl za pořadatele Pavel Ondrůj. Díky spojení s pivovarem Zubr se část festivalu odehraje právě ve venkovním areálu pivovaru.

Páteční večer bude patřit českým skupinám Blues Gang a Bluesberg, kteří od 20 hodin rozezní prostor Restaurace Pivovar.

Sobotní část hudebního programu zahájí přerovská legenda Jaroslav Wykrent s kapelou IN Blue v 15 hodin v areálu pivovaru. Návštěvníci se mohou těšit jak na známé songy, tak i na novější, které jsou součástí alba Už to prostě není ono, jenž bude pokřtěno a uvedeno na trh během letošního podzimu. "Z alba vybereme hlavně písně bluesového charakteru," přiblížil kytarista a skladatel Ivan Němeček.

Nebudou chybět ani hosté ze zahraničí. "Rodákem z Edinburghu je bluesman Stan the Man. Mladou krev letos zastupují polští Boogie Boys a plzeňská Tereza Hrubanová alias Electric Lady & The Funk band," doplnil Pavel Ondrůj.

Jako vítězka hudební soutěže Blues Aperitiv byla Tereza Hrubanová v loňském roce nominována na renomovaný festival Blues Alive v Šumperku. Několik dní po přerovském vystoupení by měla odletět natáčet svou novou desku do amerického Texasu u producenta Kirka Covingtona.

Mezi největší hvězdy letošního programu patří Radim Hladík se skupinou Blue Effect, kteří se představí od 19.30 hodin taktéž v sobotu 6. září. "Kapela vznikla roku 1968 a dlouhodobě patří ke špičce české hudební scény,"

Přerovský festival ale není jenom o hudbě. Stejně jako v loňském roce proběhnou odběry krve určené pro prvodárce. Akce s názvem Daruj krev s Blues nad Bečvou se koná 2. a 3. září na Hematologicko - transfúzním oddělení Nemocnice Přerov. "Inspirovala nás obdobná akce, se kterou jsme se setkali na festivalu v Polsku. Prvodárců je stále nedostatek," vysvětlil Pavel Ondrůj. Pro dárce jsou také připraveny festivalové dárky.

Účinkují

Blues Gang, Bluesberg, Jaroslav Wykrent&In Blue,, Electric Lady&The Funk band, Stan the Man, Radim Hladík, Blue Effect, Boogie Boys, Mothers Follow Chairs.

 

Termíny