Náplavka Street food - 30.8.2014

Volný čas

Na Smíchovské straně náplavky (Hořejším nábřeží) se v sobotu 30.srpna 2014 uskuteční první ročník přehlídky tzv.“street food“. Street food v našem pojetí je rychle připravené občerstvení z kvalitních surovin přímo na místě a před návštěvníky.

 

Bude se připravovat a prodávat jídlo ve speciálně upravených automobilech („food truck“) a originálních stáncích. Cílem festivalu je představit návštěvníkům gastronomii různých zemí a pokrmy, se kterými se místní lidé setkávají každodenně. Náplavka Street Food na Hořejším nábřeží vás přenese do různých koutů světa a odlišných kultur.

 

Trend rychlého, ale kvalitního jídla získává v poslední době na popularitě. Zejména pak ve velkých světových metropolích je jídlo na ulici („street food“) velice oblíbené a patří k běžnému životu mnoha lidí. Jde o to konzumovat jídlo kvalitně, i když Vám to zrovna nedovoluje čas.

 

Na co se můžeme na náplavce těšit? Kromě nyní již poměrně rozšířených a oblíbených burgrů, zde budete moci ochutnat etiopskou a ugandskou kuchyni, ajuvérdské speciality,  grilovaná argentinská masa, čerstvou pastu, smažené ryby, pražený hmyz, tradiční pokrmy z Kypru, grilovaná americká žebra, vietnamské PHO, francouzské palačinky, netradiční polévky, veganskou zmrzlinu, mexické burritos, švýcarský raclette, indické kari, thajské nudle, marocký tajine a mnohé další. Většina ze zúčastněných stánkařů přímo pochází nebo má určitý vztah k zemi, jejíž kuchyni prezentuje – můžete se tedy těšit na skvělé pokrmy třeba i s odborným výkladem.
 

Tuto akci vám přináší Gastronaut.cz.

Termíny