Festival dřeva Ostrava

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti

X. FESTIVAL DŘEVA Největší dřevorubecká show na severní Moravě

sobota 13. září 2014 Slezskoostravský hrad od 11.30 do 18.00h

Moderuje Kamil Bílský

Vstup zdarma

Pódium STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES:

12.30 - Zahájení závodu dřevorubců STIHL®TIMBERSPORTS®SERIES. Jediný závod sportovních dřevorubců v dřevorubeckém sportu v Moravskoslezském kraji. Nejlepší závodníci z České republiky za účásti úřadujícího vicemistra světa Martina Komárka.

16.00 - Dražba dřevěné sochy, autor Martin Komárek

16.45 - Ceremoniál vítězů, vyhlášení výsledků závodu

 

Hudební zóna - nádvoří hradu

11.30 - Václav Fajfr, ostravský písničkář

14.00 - kapela Buty

15.30 - Docuku, valašská folklorbeatová skupina

17.00 - Vašo Patejdl, zpěvák slovenské kapely Elán

 

 

V průběhu celého dne Festivalu dřeva bude probíhat doprovodný program ve všech prostorách Slezskoostravského hradu :

• Starodávný jarmark řemesel:

Řezbáři zde představí umělecké a řemeslné zpracování dřeva, dřevěné hračky, dřevěné nábytkové díly, uzávěry na lahve a jiné dřevěné výrobky vyrobeny převážně z bukového dřeva, výrobky z překližky, dřevěné soustružené misky, košíkářství, drátenici, suché vazby, zvěřinové hody plné gastro specialit, prezentace zahradní a lesní techniky, ukázka sběratelů řetězových pil.

Svůj rukodělný um předvede metlař Tomáš Macha ze Starého Zubří na Valašsku, který je držitel rekordu zapsaného v České databance rekordů za vytvoření nejdelší metly ( 2,27 m ).

Dále své rukodělné výrobky nabídne Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, chráněná dílna Charity Opava a Sociálně terapeutická dílna v Ludgeřovicích.

• Dražba sochy Martina Komárka:

Peníze, které se, jako již poněkolikáté, v rámci programu Festivalu dřeva vydraží, letos předáme rodičům zdravotně postižené Julie Telnarové z Klimkovic. Julii je 11 let. Má dětskou mozkovou obrnu, spastickou diparézu a zelený zákal na jednom oku. Vybrané peníze budou využity na dívčinu terapii v lázních a zakoupení rehabilitačního stojanu.

• Výukový program pro děti:

Naučná expozice Lesů ČR - Lesní pedagogika, si klade za cíl představit dětem všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit jim les, jako životní prostor. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin bude na děti čekat i malování listů na plátno atd.

Termíny