Běžecký závod Česká pojišťovna Mizuno RunTour Brno

Volný čas, Sport, Pro děti
V sobotu 23. 8. vyrazte za sportem, BVV hostí běžecké závody RunTour. Areál BVV otevírá své brány veřejnosti a v sobotu 23. srpna opět ožije sportem. Přijďte se pobavit, zasportovat nebo jen podpořit běžce, kteří se účastní již třetího ročníku běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour.

V jihomoravské metropoli se RunTour rozběhne v unikátním areálu BVV v sobotu 23 srpna. Dva dětské závody na 500 a 1000 metrů startují v 14.30, respektive 15 hodin. Dospělá trať na 5 kilometrů bude odstartována ve 16 hodin a 10kilometrová ve 17 hodin.

V rámci doprovodného programu si návštěvníci budou moci zdarma nechat diagnostikovat svůj nášlap nebo si s dětmi zadovádět v dětském koutku. Chybět nebude ani hudební koncert kapely Rock Mood či vystoupení taneční skupiny Magic Free Group.

Při registraci online na www.run-tour.cz činí startovné pro závod na 10 km 450 Kč, poloviční distance stojí o stokorunu méně a děti přihlášené před závodem přes internet běží zcela zdarma. Z každého startovného bude odvedeno 50 Kč na charitu. Ke každým třem registracím pak běžci získávají automaticky další startovné zdarma.

Účinkují

Jakub „Zadar“ Kohák, Inna Puhajková, Dalibor Gondík nebo Ivana Večeřová. Čtyři slavná jména, která se však nepůjdou na běžecký závod v centru Brna jen opalovat, nýbrž sami poběží. „Chci na pětce vyzvat na souboj Innu, ještě jsme spolu neběželi, takže to bude fajn premiéra,“ má jasno týden před startem Jakub Kohák. Ten jako vášnivý sportovec nebude mít s fyzickou kondicí problém. „Mám nadání od Boha, to půjde a v cíli si na Innu s úsměvem počkám,“ říká sebejistě.

Osobní ambice má před závodem i známý herec a moderátor Dalibor Gondík, který je zároveň tváří seriálu. „Už jsem se na pár závodech letos ukázal, teď bych chtěl svůj čas zase o něco vylepšit,“ má jasno. Zda se ale vydá na pěti nebo desetikilometrovou trať, to zatím neví. „Třeba v Plzni jsem na RunTour odběhl obě, protože mají start hodinu od sebe. Rozhodnu se podle sil na místě.“

Úplným nováčkem na brněnském startu pak bude jedna z nejlepších českých basketbalistek posledních let, Ivana Večeřová. „Bydlím kousek od startu, bude to pro mě příjemné zpestření léta,“ těší se vicemistryně světa z roku 2010. Jak přiznává 194 centimetrů vysoká bývalá pivotka, běhat chodí ráda, tak by to teď chtěla prodat mezi ostatními závodníky. „Nejsem velký dravec, abych se prala o čelní pozice, chystám si závod užít a ukázat, že nějakou fyzičku mám i po skončení kariéry.“

Termíny