Harmonie

Výstava

Richard Pachman je malíř, spisovatel a skladatel duchovní, muzikálové, filmové a divadelní hudby, který od roku 1993 vydal 30 CD, uspořádal řadu koncertů v ČR (Křižíkova fontána na pražském Výstavišti, pražské Planetárium, každoroční vánoční turné) i v zahraničí (Belgie, USA, Izrael, Rakousko, SRN, Řecko, Luxemburg, Holandsko, Francie, Rusko). Pravidelně spolupracuje s těmito umělci: Jaroslav Svěcený (housle), Dita Vích Hořínková (zpěv), Kamila Moučková (recitace), Martina Kociánová (zpěv), Jiří Bárta (violoncello) i s velkými hudebními tělesy a sbory. V roce 2006 obdržel z rukou Václava a Dagmar Havlových Cenu Nadace Vize 97 za oratorium Mistr Jan Hus, jehož je autorem, v rámci Mezinárodního festivalu Zlatá Praha. V roce 2009 obdržel cenu olomouckého kraje za výjmenčný počin v oblasti soudobé hudby (Missa).

Je rovněž autorem autobiografických knih „Jak chutná bolest“ a „Jak chutná život“, historických románů „Útes“ a „Notre Dame“, románu o stalkingu „Kdokoliv“. V roce 2014 vyšel román „Tyda“ z období 2. světové války, který R. Pachman napsal se svým otcem Františkem.

Hudbě se stejně jako výtvarnému umění věnuje od šesti let, kdy začal navštěvovat olomouckou hudební a výtvarnou školu. Své hudební projekty často spojuje s vizuálními vjemy. Je režisérem vlastních videoklipů, spoluautorem návrhů obalů svých alb, koordinátorem světelných efektů a vodních choreografií při koncertech na Křižíkově fontáně (110 koncertů během posledních 20 let). Olejomalbě se věnuje od roku 2000 a od roku 2001 svá díla vystavuje v České republice,  Holandsku, Belgii a na Slovensku.

Výstava v Litovli v je jeho 82. výstavou.

Výstava je doplněna výšivkami Richelieu Evy Čížkové.
Účinkují

Richard Pachman

Eva Čížková

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny