František Langer: Andělé mezi námi

Divadlo, Volný čas

Legenda o smrti.

„Povím vám to a bude to něco, co neví žádný na světě. Neměl bych to sice nikomu říkat, ale vy se to dnes už můžete dozvědět.“

premiéra: 18. prosince 2013 v Divadle v Celetné
hrajeme v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí

délka představení: 90 minut bez přestávky

režie: Jan Frič
úprava a dramaturgie: Jan Frič a Tereza Marečková
scéna a kostýmy: Iva Němečková
hudba: Jan Frič a Jakub Kudláč

Z recenzí:

Inscenace Andělé mezi námi je na současné poměry divácky náročná, avšak řemeslně zručná a myšlenkově hluboká. Fričova osobitá interpretace Langerovu hru obohacuje a intenzifikuje, jelikož rozvíjí ty momenty, které dramatik ve své době ještě rozvinout nemohl.
Barbora Etlíková, Divadelní noviny

Prakticky neznámá hra Františka Langera Andělé mezi námi, která se stala jeho debutem v tomto souboru, je bezesporu dramaturgickým objevem.
Jana Soprová, Mozaika (ČRo Vltava)

Kabaretní prvky, dobová hudba, baťovská reklama, kostýmy v černobílé kombinaci a líčení jak z éry němého filmu uvádí diváka do atmosféry 30. let, ke kořenům dnešní konzumní globalizované společnosti. Černá minimalistická scéna, vymezená v rozích mrtvolným světlem zářivek, jí zároveň dodává panoptikální ráz. Langerovy postavy se ve Fričově pojetí změnily ve své vlastní karikatury, produkty emancipace, industrializace a ateismu, které předvádějí groteskní variace na značně zredukovaný text.
Veronika Boušová, i-divadlo.cz

Účinkují

hrají:

Ivana Uhlířová
Pavla Beretová / Anežka Kubátová
Jiří Panzner
Jan Meduna
Radovan Klučka
Richard Fiala
Lukáš Příkazký

Termíny