Marek Dorčík Quintet

Hudba, Jazz & Blues
Marek Dorčík patří v současnosti mezi hlavní představitele mladé nastupující jazzové generace na Slovensku, který dlouhá léta spolupracuje s prvotřídním saxofonistou Radovanem Tariškou či trumpetistou Lukášem Oravcem. Ačkoliv již několik let je jeho domovinou Velká Británie, kde sbírá v nejprestižnějších jazzových klubech s nejlepšími muzikanty cenné zkušenosti, každý rok si v letních měsících najde čas navštívit své rodné Slovensko a ukázat svůj hudebním um prostřednictvím krátkého turné po střední Evropě.
Tento rok není výjimkou a kromě koncertů na Slovensku chystá pouze jediné vystoupení na území České republiky a to v legendárním jazzovém klubu Reduta. Pražský koncert nebude v klasické formaci kvartet, nýbrž kvintet. Marek si totiž pro publikum v Praze připravil překvapení ve formě jedné z největších hvězd britské jazzové scény – Andyho Schofielda!
„Takže Praha si možno ani neuvedomuje, akého muzikanta momentálne uvidí. Tento koncert bude v zložení kvintetu a určite hlavným koncertom nášej malej snúry.” (Marek Dorčík pro skjazz.sk)
Na jedinečném koncertě v unikátním složení zazní nejen originální skladby členů kapely, ale také známé autorsky upravené standarty z úžasné Blue Note éry, které si získají svojí nezaměnitelnou melodičností a rytmusem každého posluchače! Jediný koncert v České republice!

KLAUDIUS KOVAC - PIANO
ROBERT RAGAN - DOUBLEBASS
MAREK DORCIK - DRUMS
LUKAS ORAVEC - TRUMPET, FLUGELHORN
ANDY SHOFIELD - SAX
Termíny