Koncert: Svědomí nelze koupit

Hudba

Koncert má vyjádřit morální podporu lidem nespravedlivě stíhaným čínským totalitním režimem – vězňům svědomí a politickým vězňům. Účinkují zpěvačka Marta Kubišová, violová virtuoska Jitka Hosprová a herec Jan Potměšil, Jan Budař a další.

Akce má vyjádřit morální podporu lidem nespravedlivě stíhaným čínským režimem – politickým vězňům a vězňům svědomí, zejména potom vězněnému čínskému advokátovi Kao Č'-šengovi a pronásledovaným stoupencům prastaré duchovní praxe Falun Gong, která učí meditativním cvičením pro rozvoj těla a morálním principům pravdivosti soucitu a snášenlivosti. Jejich případy patří mezi nejzávažnější porušováním lidských práv v Čínské lidové republice.

Koncert Svědomí nelze koupit je volným pokračováním koncertu v hlavním sále Valdštejnského paláce z ledna 2012, který následoval po slavnostním křtu Kao Č'-šengovi knihy „Za Čínu spravedlivější“, jež se uskutečnil na témže místě.

Název vychází z právníkovy přezdívky „Svědomí Číny“ a také z pojmenování „vězni svědomí“, za něž jsou následovníci Falun Gongu považováni.

Pořadatel: Lidská práva bez hranic  o. s.

Účinkují

zpěvačka Marta Kubišová

violinistka Jitka Hosprová

herec Jan Potměšil

herec Jan Budař

zpěvačka Olga Lounová

 

Termíny