XX. MIKULOVSKÉ VÝTVARNÉ SYMPOZIUM

Volný čas

Datum: 9. 8. 2014
Místo konání: zámek Mikulov

 


Letos o prázdninách bude areál mikulovského zámku opět  místem setkání  současných předních výtvarníků. Již po dvacáté první proběhne od 12. července do  9. srpna Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“.

 

 

Koncept letošního sympozia, nazvaný Blízká setkání, sestavil kurátor tohoto ročníku,  docent Stanislav Diviš,  zakládající  člen  výtvarné skupiny Tvrdohlaví, v letech 1994 až 1996 odborný asistent na AVU v Praze, od roku 2003 až 2010 vedoucí pedagog ateliéru malby na VŠUP v Praze. Do Mikulova pozval a jeho nabídku přijali Václav Bláha, Jan Pištěk,  Oldřich Tichý, Petr Veselý a Aldina Popaja, pocházející z Bosny a Herzegoviny a žijící ve  Švédsku. Teoretikem  letošní dílny je  Ondřej Čech a roli technické asistentky přijala studentka  Viktorie Prokopová.  Tuto koncepci schválil  i  Poradní sbor MVS  “dílna“.

 

 

Stanislav Diviš o  tomto plánovaném uměleckém  setkání napsal: ,,  …Cílem  této ideje má být zaměření na jedno z tradičních médií a tím je malba. Všichni vybraní autoři jsou bytostní malíři a malbou se kontinuálně ve své tvorbě zabývají…. Nový ročník nebude mít přesné zadání tématu, dá se však předpokládat, že prostředí a atmosféra přispějí k tomu, že se někteří účastníci nechají inspirovat místními reáliemi…To, co se jen málokde podaří, se v Mikulově stalo samozřejmostí, sympozium je prestižní kulturní akcí, kterou město každé léto žije. Budeme se s vybranými autory snažit, aby tato úžasná tradice měla důstojné pokračování.“

 

 

Slavnostní zakončení „dílny“, spolu s vernisáží výstavy vytvořených děl a koncertem se bude konat 9. srpna v prostorách mikulovského zámku. Jako každoročně, tak i letos, budou nově vytvořená díla vystavená zámku, a to do  31. 8. 2014.

 

 

Web: www.artmikulov.cz

 

Termíny