MIKULOVSKÉ PIVOBRANÍ

Volný čas

Datum: 9.  8. 2014
Místo konání: amfiteátr

 

 

Jižní Morava není zdaleka jen víno, ale také zlatavý mok. V Mikulově si to již počtvrté připomenou všichni příznivci piva. Mikulovské pivobraní se tu bude na amfiteátru konat v sobotu 9. srpna. Na moravském Oktoberfestu se představí ten nejlepší a nejpestřejší výběr pivních specialit, vynikající rockový koncert a bohatý program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

 

 

Celodenní pivní jarmark nabídne k ochutnávce více než sedmdesát druhů piv od velkých i malých pivovarů z celé ČR i Rakouska. Novinkou letošního ročníku jsou prezentace a minipřednášky o vaření piva, historii jeho výroby, pivních stylech a řízené pivní degustace. Bohatý program doplní Klobásofest, tematické soutěže, harmonikář s pivními písničkami, na své si přijdou i děti, pro které jsou připraveny atrakce.

 

 

Na letošním celodenním pivním jarmarku, jehož brány se návštěvníkům otevřou již v 10 hodin, budou již tradičně představeny speciály od pivovaru Lobkowicz, náchodského Primátoru i Dalešické lahůdky 10° a 11°. Nebude chybět domácí pivečko od rodinných pivovarů Bravůr, Syrovar nebo Rychnov nad Kněžnou. Kromě pravidelných účastníků festivalu se mohou pivaři těšit i na speciály od moravských pivovarů. Ochutnávku připravili minipivovar Kunc (Hodonín), minipivovar Doubravník, jihlavský pivovar Kozlíček nebo zlínský pivovar Čechmánek. Svá piva představí například minipivovar Labuť z Litoměřic či Pivovarský dvůr Chýně.  

 

 

Zlatým hřebem večera bude rockový koncert, kde se od 16 hodin vystřídají na jednom pódiu legendy české i slovenské hudební scény – Horkýže Slíže, Alkehol, Harlej, Doga a Gate Crashers. 

 

 

Veškeré podrobnosti o programu, předprodeji vstupenek a novinkách jsou k dispozici na webových stránkách www.mikulovskepivobrani.cz.

Termíny