60. mezinárodní folklórní festival Červený Kostelec

Hudba

60. mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec se koná od 20. do 24. srpna v překrásném prostředí přírodního areálu u Divadla J. K. Tyla. Během pěti dnů se v pestrých programových blocích publiku představí takřka 600 tanečníků, tanečnic a hudebníků ze 22 folklorních souborů z celého světa!

Festivalu se zúčastní také dva profesionálové. Jedná se o netradiční zahájení festivalu hudební skupinou Cimbaliband z Maďarska a ve čtvrtek vystoupení profesionálního uměleckého souboru Ondráš z Brna, který taktéž letos slaví 60. narozeniny.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT:

V letošním roce k nám zavítají soubory z MexikaBrazílieKonga,Kapverdských ostrovů, Indie, Gruzie, Turecka, Itálie,Rumunska, Srbska, Maďarska, Německa, Slovenska i kvalitní soubory z Čech. V sobotním dětském okénku se představí tuzemské dětské soubory a tradičně domácí dětský folklorní soubor Hadářek.  Soubory budou vystupovat nejen v přírodním areálu, ale i v prostoru mezi školami (blok Soubory dětem) a ve městě (bloky Roztančené a Rozjásané město). Každý den během festivalu budou opět vycházet festivalové noviny, ve kterých se dočtete zajímavosti o jednotlivých souborech, podrobnější program na další den a nejrůznější střípky a perličky z jednotlivých festivalových dnů. Noviny budou k dispozici v pokladnách a v určených schránkách v areálu. 

Novinkou letošního ročníku je čtvrteční dopoledne pro děti (blok Soubory dětem), během něhož si budou moci děti v prostoru mezi školami zahrát hry z celého světa a zatančit s vybranými soubory. Dětské dopoledne se koná ve spolupráci se spolkem Šotek. V případě velkého zájmu z řad veřejnosti je možnost opakování programu v páteční dopoledne, o čemž Vás budeme informovat prostřednictvím festivalových novin a červenokosteleckého rozhlasu. Těšit se můžete také na již tradiční stánkový prodej, který bude obohacen o stánky s regionálními, řemeslnými či uměleckými výrobky.

V pátek se jako již tradičně bude konat divácká soutěž o nejatraktivnější kroje a v sobotu o nejoblíbenější soubor. Vyhlášení výsledků obou těchto soutěží proběhne v neděli v závěrečném programu. Slosování permanentek o ceny proběhne v pátečním programu mezi 19. a 21. hod.

V případě nepříznivého počasí se jednotlivé programy uskuteční v divadle a v sokolovně, taneční zábavy a průvody městem budou zrušeny.

Kontakty

www.folklorck.cz

Termíny