S burčákem ze sklepa až na zámek POCHOD-FESTIVAL-TRH

Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti, Turistika

Vinaři Mikroregionu Nový Dvůr se představují.

Všechno vypukne v sobotu 20.9.2014 a bude pokračovat do neděle 21.9.

Máme pro Vás spoustu novinek!!!

Doprava mezi obcemi je zajištěna ve spolupráci IDS JMK. Autobusy budou jezdit podle pravidelného řádu a bude spousta posilových spojů-podle toho, jak moc budete chtít chodit po vlastních, nebo se případně svézt.
Páteřní linka 664:Kyjov-Vlkoš-Skoronice-Vacenovice-Ratíškovice-Hodonín bude tedy plně zaměstnaná.
A co tak kulturní program?

ANO MÁME!! A JAKÝ!
Ve sklepních uličkách bude hrát CM ONDRÁŠ, CM PAVLA RŮŽIČKY a CM NÁKLO!

Večerní program pak bude pokračovat festivalem písní z pod vinohrad na nádvoří zámku v Miloticích. Zde je vstup 190 Kč. Po předložení vstupenky na pochod, kterou v předprodeji koupíte za 50 Kč a na místě za 75 Kč, dostanetet slevu 40 Kč na vstup na festival. A dále ještě 30 Kč slevu na nedělní Trh.

A kdo bude na festivalu? FLERETI, SPOD BUDÍNA, POZDNÍ SBĚR, CM Pavla Růžičky...a další.
To bude vskutku povedený víkend.
A ještě jedna radost pro vás. V ceně vstupného na pochod, máte nádhernou originální taštičku spolu se skleničkou.

Zveme vás na nejrozsáhlejší organizovaný burčákový pochod a slavnosti vinobraní - akce s vinařskou tématikou v ČR. Akce pro širokou veřejnost nejen tohoto regionu, ale v podstatě celé ČR. Hlavním cílem je nabídnout vám možnost ochutnat vína a burčák zdejších malovinařů, přímo v místě jejich vzniku, ukázat zdejší architekturu sklepních kolonií, přiblížit výrobní technologie a v neposlední řadě zdejší zvyky a bohatý kulturní život obcí Mikroregionu Nový Dvůr. (Vacenovice-Habánský sklep, Skoronice – obec Jízdy králů, zapsaná do nehmotného dědictví UNESCO, Milotice-státní zámek, Ratíškovice-unikátní šlapací drezína, Vlkoš-Muzeum armádního generála S.J. Ingra) A také se projít krásnou a tajemnou přírodou.

Jde o akci za účasti, tzn. otevření cca 30 zdejších sklepů, při které budou mít účastnici po zaplacení vstupného možnost ochutnávky a zakoupení veškerých nabízených vín a burčáku v otevřených sklepech. Podmínkou každého otevřeného sklepa, bude nabídka burčáku, popř 3-5 vzorků různých vín. 
Degustace a vlastní pochod budou probíhat od 9.hod. do 16. hod. Po uzavření sklepů budou mít návštěvníci možnost posezení v jednotlivých sklepích, kde k tanci a poslechu bude hrát cimbálová muzika. 
Bude zde také možnost pokračovat v ochutnávce vín. Především se ale účastníci dostanou pochodem do Milotic, kde v podvečer proběhne, přímo na nádvoří zámku , „Festival písní nejen z pod vinohradů“ , kde se představí místní i „přespolní“ folkové a country kapely. Zde bude k dispozici různé občerstvení včetně burčáku a opékaného selete. 

A druhý den si budete moci vychutnat velmi známý a hojně navštěvovaný Trh tradičních produktů a řemesel přímo na nádvoří Státního zámku v Miloticích. Uvidíte při práci místní, mnohdy již dávno zapomenutá řemesla, budeme moci ochutnat místní speciality a zažijete náš zdejší svět na vlastní kůži. 

Udělejte si čas, protože TOHLE jinde nezažijete.

Účinkují

Fleret

Spod Budína

Pozdní sběr

CM Ondráš

CM Pavla Růžičky

Kontakty

www.novy-dvur.cz

Termíny