Náchodské Kuronské slavnosti

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Náchodské Kuronské slavnosti se letos konají již po osmé. Na náchodském – vévodském – zámku se opět uskuteční mnoho zajímavých vystoupení, návštěvníci se dobře pobaví, podiví zručnosti a dovednosti řemeslníků, ochutnají mnohé dobroty – prostě užijí si pohodu a radost, jakou jim slibuje vévoda Petr Kuronský a Zaháňský. A tentokráte náchodský purkmistr všem připomene význačné výročí města pod zámkem, 760 let již uplynulo od první historické zmínky o Náchodě.

Tradice slavností bude dodržena i letos – v pátek 5. září 2014 se uskuteční v děkanském kostele sv. Vavřince slavnostní koncert, kde vystoupí mladí umělci z náchodské ZUŠ a Komorní orchestr Slávy Vorlové. V sobotu 6. září ožije náchodský zámek již od dopoledních hodin mnoha akcemi, a večerní koncert Václava Neckáře jistě potěší starší i mladší generace jeho posluchačů. Těšíme se také na vystoupení tanečního souboru z přátelského lotyšského města Bauska, který úspěšně vystoupil již na loňských slavnostech.

Podrobný program letošních slavností najdete na tradičních modrých plakátech, a tak nezbývá, než vás všechny srdečně pozvat  - přijďte se podívat! Věřme, že i počasí bude letošním „Kuronkám“ také přát a návštěvníci prožijí krásné chvíle na náchodském zámku.

Účinkují

viz. plakát

Termíny