Vsetínský Gulášfest 2014

Volný čas, Hudba

Vsetínský Gulášfest 2014

15. – 17. srpna

Pátek    16:00 – 24:00

Sobota  10:00 – 22:00

Neděle  10:00 – 20:00

Výstaviště u Sandriku

pořádá Vsetínská hudební společnost

 

Vsetín letos oslaví v pořadí  již pátého gulášového krále. V areálu u Sandriku se ve dnech 15. – 17. srpna uskuteční již tradiční Vsetínský Gulášfest. V sobotu 16. srpna tak proběhne již pátá korunovace a předání pomyslného žezla krále Vsetínského Gulášfestu.

 

Ještě než ale gurmánská slavnost v sobotu vypukne, ožije v pátek celý areál pořádným bigbítovým nářezem. Těšit se můžete na domácí legendu kapelu CIMENT, Shape The Cat a rockovou zábavu, kterou až do půlnoci protáhnou vsetínští Hard2Say. V pátek samozřejmě nebude chybět guláš z kotle, který připraví ocenění kuchaři z minulých ročníků.

 

Nezbytnou součástí letošního ročníku bude opět soutěž v kulinářském umění přihlášených kuchařů, kteří budou bojovat o putovní korunu a titul „Vsetínský gulášový král“. V loňském roce se podařilo organizátorům přenést celou akci do krásného a prostornějšího areálu v centru města, kde přilákali mnohem více návštěvníků, než v letech předchozích. 

Areál u Sandriku se v sobotu brzy ráno promění ve velkou polní kuchyni, kde bude probíhat soutěžní klání pod dohledem odborné poroty. Slavnostní vyhlášení letošního krále a předání koruny z rukou vítěze čtvrtého ročníku Martina Randuse se uskuteční v sobotu v 15:00.

 

Vsetínská hudební společnost, která Vsetínský Gulášfest pořádá, chystá také letos bohatý doprovodný program. Na podiu se každý den vystřídají hudební tělesa nejrůznějších žánrů.

Těšit se tak můžete například na zlínské Bluestation, bubenické alternativní duo Emil&Jakub, kteří si v loňském roce přizvali ke spolupráci klavíristu z rozpadlé skupiny Charlie Straight a na Vsetín přivezou projekt Noisy Pots, brněnský Lidopop a v neposlední řadě folkrockovou formaci Docuku, kterou na Valašsku není třeba představovat.

 

Program v neděli bude rovněž pestrý po všech stránkách. Poprvé se utkají všichni dosavadní králové a budou vařit v tzv. „Souboji králů ve zvěřině“. Na své si tak přijdou milovníci guláše srnčího, jeleního, dančího a dalších. Tento souboj budou mít všichni návštěvníci možnost ohodnotit svými hlasy a ten nejlepší bude pořadateli symbolicky odměněn, jako vítěz pětiletky. Nedělní program pořadatelé zvolili již tradičně, jako festival spřátelených kapel, kdy vystoupí Katka Mrlinová s Honzou Ondruškem, kapela NOCA, Tabáskova Partyja, skvělá zpěvačka a hráčka na kvinton Gabriela Vermelho, andělští Žamboši a jako každý rok již popáté celý třídenní maraton uzavře seskupení s obrovskou energií Ležérně a Vleže.

 

Po celý víkend si na své přijdou také rodiny s dětmi. Pro nejmenší bude na místě připraven dětský koutek, kde se o děti postarají zkušené kamarádky z Alceda a pro starší děti bude připraven tvořivý koutek.

Akci moderuje Honza Gottfried

Termíny