Folklorní festival Sousedé

Volný čas, Hudba

Národopisný spolek Pálava O.S. pořádá ve dnech 8. a 9.8.2014 v Mikulově již 18. ročník Folklorního festivalu Sousedé. Jeho součástí bude i pokus o vytvoření rekordu v počtu krojovaných tanečníků Moravské besedy a slavnostní koncert k 35. výročí NS Pálava.
Cílem festivalu je ukázat občanům Mikulova i návštěvníkům tohoto města, z celé ČR a ze zahraničí, starobylou kulturu z Čech a Moravy a také kulturu sousedních zemí. Také se tímto festivalem velmi rozvíjí kulturní povědomí účastníků tohoto festivalu. Rovněž se, návštěvníkům a obyvatelům města, každoročně chlubí svým skvělým vínem místní vinaři ze spolku Moravín a to na degustaci vín, která je každoročně součástí festivalu. 
 Páteční podvečer bude zahájen pokusem o vytvoření rekordu v počtu krojovaných tanečníků Moravské besedy. Večer bude pokračovat tradičně zpěvy všech přítomných souborů o víně a jiných neřestech a programem Zarážení hory v podání NS Pálava. Jedná se o starobylý vinohradnický zvyk.
 Sobotní ráno je věnováno programu Roztančené město, kdy jednotlivé soubory na různých místech, krátkými tanečnímu vstupy, zvou na hlavní odpolední program. Odpoledne se představí všechny soubory na podiu na Náměstí v Mikulově s tím nejlepším ze svého repertoáru. Ve večerních hodinách se v prostorách Mikulovského zámku uskuteční slavnostní kocert k 35. výročí NS Pálava. Oba dny budou zakončeny besedou u cimbálu.

Účinkují

NS Pálava, Pálavští senioři, CM Píšťalenka, Prácheňský soubor písní a tanců ze Strakonic, FS Račan z Oščadnice - Slovensko, NS Včelaran z Topolné.

Kontakty

www.nspalava.cz

Termíny