Všude žijí lidé II - výstava fotografií Jana Šroubka

Volný čas, Pro děti

Výstava s názvem Všude žijí lidé II, která je k vidění na hradě Křivoklátě v galerii Lednice, navazuje na na předchozí výstavu Jana Šroubka, kterou měl na Křivoklátě v roce 2009, a představuje jeho žánrovou a dokumentární tvorbu.


http://www.krivoklat.cz/

Na výstavě jsou zastoupeny snímky z jeho cest do různých koutů světa, ať už to je Uzbekistán, Tanzánie, Mauricius, Argentina, Chile, Kapverdské ostrovy, Rusko, Gruzie, Náhorní Karabach, Arménie, Kuba, Skotsko či třeba cikánské osady na Slovensku.

Všude žijí lidéJan Šroubek (1958) je berounský fotograf, jehož hlavním tématem je žánrová fotografie a reportáž. Fotografuje zejména lidi v nejrůznějším prostředí, zachycuje každodenní život v rozličných zemí světa. Rovněž se věnuje fotografování portrétu a aktu. Své fotografie vystavoval na padesáti samostatných a kolektivních výstavách např. v Paříži, Praze, Berouně, Archangelsku, Stěpanakertu (Náhorní Karabach), Vinkovci (Chorvatsko), Svitavách, Mariánských Lázních, Jevanech, Vysoké... Je členem volného sdružení fotografů Berounští fotorici. Společně s Janem Velíškem vydal v roce 2002 knihu fotografií a textů Znám tě málo a v roce  2012 Malé hejno bílých vran. V roce 2005 s Jířím Semrádem publikaci Obrazy a příběhy a v roce 2008 představil fotografický projekt Homo Berounensis, který měl za cíl představit známé i méně známé osobnosti z Berouna a okolí a jehož součástí je i stejnojmenná kniha portrétních fotografií. Mimo to se podílel na vydání dalších fotografických publikací, jakoVýstava např. Třetí koaliční válka 1805, kde použil snímky z rekonstrukce bitvy u Slavkova, jeho fotografie najdete v monografii Pavla Bobka, v knize Ivy Hüttnerové nebo ve fotografických knížkách o Gruzii, Náhorním Karabachu a Uzbekistánu. Fotí technikou značky Canon. Provozuje fotogalerii Čerťák ve Tmani u Berouna, kde dává prostor k vystavování především amatérským umělcům.

 

www.fotosroubek.com

Termíny