Sound Of Damaru

Hudba, World music & Ethno
Součástí večera bude křest videoklipu Massive Kathak.

Účinkují:
Ivana Hessová, Anežka Hessová - tanec kathak
Elena Kubíčková - esraj
Tomáš Reindl (Omnion) – tabla, hlas, alikvótní zpěv, beat-box, kanjira, didjeridu, pra-klarinet, koncovka, realtime looping

Kathak je jedna z nejstarších tanečních technik, která dodnes překvapuje svojí živelnou energií, dynamikou a neočekávanými rytmickými formami. Tabla a esraj jsou indické tradiční nástroje.

Ivana Hessová – tanečnice, lektorka a choreografka tance kathak. Studijní pobyty v Indii u vynikajících tanečníků kathaku: 1997 (Benares), 2001 (Bangalore, Benares), 2006/09 (Kolkata Nataraj Dance School). Spolupráce s mnoha českými a indickými umělci.
Anežka Hessová – absolventka prestižní školy kathaku Dhwani v New Dilí (stipendium od ICCR - Indian Council for Cultural Relation). Další studijní pobyty v Indii - 2001 Bangalore a Benares a 2006 Kolkata. Vystupuje v ČR a zahraničí. Věnuje se také divadlu a filmu.
Tomáš Reindl - hudebník, multi-instrumentalista a skladatel. Ve své hudbě se často inspiruje prastarými hudebními tradicemi východu i západu, zároveň však využívá nových hudebních (mj.realtime looping, hudební elektronika). Spolupráce: Shahab Tolouie, Amit Chatterjee, Pavel Fajt&Slet bubeníků, Yair Dalal, Lenka Lichtenberg, a další.
Elena Kubičková - na esraj hraje od roku 1990. Spolu s dalšími hudebníky vydala několik CD. V severoindické klasické hudbě se vzdělávala pod vedením houslisty a muzikologa prof. Dr. Smarajita Chakravortyho, v Indii studovala ve Váránasí u Dr. V. Balaji a u Dr.Jibendry Narayana Goswami, se kterým i příležitostně koncertuje.

Videoklip Massive Kathak byl natočen v produkci Studia FAMU.
Termíny